BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2014 10 23

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ kalba apie Seimo narių inicijuotas Nekilnojamo turto mokesčių įstatymo pataisas, komentuoja sprendimą leisti Vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui toliau eiti pareigas, aiškina apie PVM lengvatos įstatymo pataisas ateinantiems metams.

Paklaustas ką mano apie Nekilnojamo turto mokesčių įstatymo pataisas, premjeras sako, kad didelės vertės nekilnojamo turto apmokestinimas galioja beveik visose Europos Sąjungos šalyse, tai rekomenduoja ir Tarptautinis valiutos fondas.

Paprašytas pakomentuoti ar nėra siekiama įvesti visuotinį nekilnojamo turto mokestį, Vyriausybės vadovas tikina, kad tokio siekio tikrai nėra. „Nenorėčiau, kad jaunos šeimos, ypač mokančios būsto paskolas, būtų papildomai apmokestinamos, todėl nesiruošiame to daryti. Šis mokestis skirtas turtingesniems, didesnes pajamas gaunantiems gyventojams“, – aiškina Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės vadovas priduria, kad tai nėra naujas mokestis. „Tiesiog dabar neapmokestinama nekilnojamo turto vertė siekia 1 milijoną litų. Pagal naująją tvarką, siūloma apmokestinti turtą, kurio vertė siekia 750 tūkst. litų. Tačiau ne 1 proc. tarifu kaip yra dabar, o 0,5 proc.“, – sako premjeras.

Paklaustas apie sprendimą leisti Vidaus reikalų ministrui D. A. Barakauskui toliau eiti pareigas, Vyriausybės vadovas sako, kad, prieš priimdamas tokį sprendimą, konsultavosi su teisėsauga ir jokių žinių apie galimą neteisėtą ministro veiką neišgirdo.

Kalbėdamas apie PVM lengvatos pataisas ateinantiems metams, Ministras Pirmininkas tikina, kad bet kokiu atveju šildymo kaina gyventojams nedidės. „Galiu žmones nuraminti, kad dėl PVM lengvatos įstatymo pataisų, šilumos kaina gyventojams didėti neturėtų“, – sako Vyriausybės vadovas.