BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijui“

Data

2014 12 04

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ aptaria kitų metų biudžeto projektą, kalba apie elektros kainų pokyčius, komentuoja Korupcijos suvokimo indekso tyrimo rezultatus.

Paklaustas apie elektros energijos kainas, premjeras sako, kad Vyriausybė nesudarė ir neketina sudarinėti sąlygų energetikos įmonėms ženkliai didinti elektros kainų. Ligšioliniai Vyriausybės veiksmai įrodo, kad šis ministrų kabinetas siekia mažinti elektros kainas. Nuo šių metų elektros kaina sumažėjo 3 centais, nuo kitų metų kaina gyventojams mažės dar 1 centu. Tačiau buvusios Vyriausybės veiksmus elektros sektoriuje premjeras sako ketinantis aiškintis.

„Keletą metų niekas nekontroliavo to sektoriaus – iki 2012 metų imtinai. Sąnaudų niekas netikrino, įmonių, kurios gamino elektros energiją. Aš manau, kad bus kreiptasi į prokuratūrą, bus aptarta politinėje taryboje, kodėl tuo laikotarpiu tam tikrų pirčių išlaikymo išlaidos buvo įskaičiuotos į elektros energijos kainą“, – sako Ministras Pirmininkas.

Komentuodamas „Transparency International“ Korupcijos suvokimo indekso tyrimo rezultatus, premjeras sako, kad problema išlieka aktuali, nors negalima neigti ir teigiamų tendencijų. 2014 m. Korupcijos suvokimo indekso tyrime Lietuvai skirti 58 balai iš 100 galimų ir 39 vieta 175 šalių sąraše. Pernai Lietuva gavo 57 balus ir užėmė 43 vietą iš 177 valstybių.

„Šiuo metu Vyriausybėje svarstomas Vyriausybės kartu Specialiųjų tyrimų tarnyba parengtas Nacionalinės kovos su korupcija programos 2015–2025 m. projektas. Toks glaudus bendradarbiavimas su teisėsaugos institucijomis, ruošiant korupcijos programas, diskutuojant, kokios priemonės turi būti numatytos, atliekant analizę ir teikiant pasiūlymus, manau, duos dar geresnių rezultatų“, – sako Ministras Pirmininkas.