copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“

Data

2013 01 10

Įvertinimas
1

Premjeras Algirdas Butkevičius interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ kalba apie savo šiandieninį vizitą į Latviją, Visagino atominės elektrinės (VAE) projektą, skalūnų dujų žvalgybą, darbo grupės, svarstysiančios mokesčių sistemą, veiklą, aptaria 2008 metais šalį užklupusią krizę ir kovą su ja.

Kalbėdamas apie vizitą į Latviją, Vyriausybės vadovas pažymi, kad kaimyninės valstybės vadovybę informuos, jog įstatymų projektus, susijusius su Visagino atominės elektrinės (VAE) likimu, Vyriausybė pateiks iki šių metų gegužės mėnesio. „Žadu Latvijoje savo kolegoms pasakyti, kad Seime yra priimtas sprendimas, teisingiau – rezoliucija, kuri įpareigoja Vyriausybę artimiausiu metu, iki gegužės mėnesio, pateikti įstatymo projektus dėl tolesnio sprendimo. Manau, kad tas nusivylimas neturėtų būti pagrįstas,“ – sako A. Butkevičius. Premjero teigimu, „politiniai sprendimai labai svarbiais, strateginiais klausimais turi būti pagrįsti ekonomine logika“.

Komentuodamas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto kreipimąsi į Vyriausybę su prašymu apsvarstyti, ar paskelbtas tarptautinis konkursas dėl skalūnų dujų žvalgybos yra tikslingas, premjeras A. Butkevičius sako, kad Vyriausybė tikrai svarstys šį prašymą, tačiau, jo manymu, skalūnų dujų žvalgyba neturėtų būti stabdoma. „Mes šį pasiūlymą svarstysime. Kiek turiu informacijos, žvalgymą turėtų atlikti užsienio kompanijos. Pagal paskutinius turimus duomenis, Lietuvai tai neturėtų kainuoti. Tokiam variantui mes turėtume pritarti, bet šį klausimą svarstysime. Mano manymu, tai tikrai neturėtų būti stabdoma, jei yra noras dalyvauti užsienio kompanijoms, atlikti tyrimus ir padaryti išvadas,“ – interviu „Žinių radijo“ laidai „Pozicija“ metu kalba A. Butkevičius.

Kalbėdamas apie kovą su 2008 metais Lietuvą ištikusia krize, premjeras pabrėžia, kad mūsų šalis turėjo skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo (TVF), kaip pasielgė Latvija. „Ir tuo metu aš sakiau, kad reikia skolintis iš Tarptautinio valiutos fondo. Tikriausiai atsimenate diskusijas, vykusias per Prezidento rinkimų kampaniją, tuo metu buvo išsakyta aiški mano pozicija ir ji nesikeičia iki šiol,“ – teigia Vyriausybės vadovas.