BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2015 12 22

Įvertinimas
1
Radijas on air.jpg

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius kalbėdamas interviu LRT radijui apžvelgia 2015-uosius metus, atsako į klausimus apie euro valiutos naudą ir ekonomikos tendencijas šalyje.  

Paklaustas, kokią naudą Lietuvai davė euro valiutos įvedimas, premjeras sako, jog pirmiausia valstybė, o taip pat ir gyventojai, nebepatiria valiutos konvertavimo kaštų, dešimtimis milijonų sumenko skolinimosi išlaidos. „Lietuvos banko ekonomistų vertinimu, verslas ir gyventojai dėl euro poveikio palūkanoms jau šiais metais sutaupė apie 40 mln. eurų, o valstybė už šiemet prisiimtus finansinius įsipareigojimus mokės net 70 mln. eurų mažiau“, – teigia Vyriausybės vadovas.  

Komentuodamas gyventojų pastabas, jog produktų ir paslaugų kainos per šiuos metus ženkliai padidėjo, Ministras Pirmininko aiškina, jog, Statistikos departamento duomenimis, 100 visuomenės požiūriu pačių aktualiausių jų kasdieniniam gyvenimui prekių ir paslaugų sąrašo pusės prekių kainos padidėjo, o pusės – atvirkščiai, sumažėjo. „Tokias kainų svyravimo tendencijas pagrinde lėmė energetinių išteklių kainų mažėjimas ir darbo užmokesčio augimas“, – sako premjeras. 

Vyriausybės vadovo teigimu, visada ūgtelėjusios kainos pastebimos labiau nei sumažėjusios, tačiau atliktais vertinimais euro įtaka kainų pokyčiams tesudarė 0,004 – 0,01 procentinio punkto. „Tai maždaug tris kartus mažiau nei kaimyninėse šalyse – Latvijoje ir Estijoje. Prie to prisidėjo ir tinkamai Vyriausybės vykdytas euro įvedimo procesas“, – pažymi Ministras Pirmininkas. 

Interviu Premjeras A. Butkevičius teigia, kad šalies pramonė šiemet išaugo 4,7 procento ir pasiekė 17,2 mlrd. eurų, nepaisant Rusijos embargo poveikio. „Šiemet šalies ūkio augimas buvo nuoseklus – trečiąjį metų ketvirtį realus BVP sudarė daugiau nei 9 mln. eurų ir per metus išaugo 1,7 procento. Be to, Rusijos embargo akivaizdoje eksportas į Europos Sąjungos šalis padidėjo 7,1 procento, taip pat atsiveria didelės rinkos kituose pasaulio kontinentuose“, – sako Vyriausybės vadovas. 

Paklaustas, ko palinkėtų šalies gyventojams artėjančių švenčių proga, Ministras Pirmininkas sako, jog pirmiausia žmonėms norėtų padėkoti už jų sąžiningumą, darbštumą ir susitelkimą vardan bendro tikslo – šalies gerovės ir klestėjimo. „O palinkėti norėčiau vienybės, nes tik būdami vieningi esame stiprūs, bei laimės ateinančiais 2016-aisiais metais“, – linki premjeras A. Butkevičius.