BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2015 12 01

Įvertinimas
1
Radijas.jpg

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui – apie šildymo kainą Vilniuje, vidaus reikalų ministro darbą, vizito Kinijoje rezultatus, kitas savaitės aktualijas.

Premjeras teigia, kad „Vilniaus energijos“ pareiškimai, jog šildymas Vilniuje brangs dėl įpareigojimo dalį suskystintųjų gamtinių dujų pirkti iš Klaipėdos terminalo, yra nekorektiški.

"Manau, kad tos manipuliacijos šiais metais baigiasi, nes Vyriausybės pateiktam įstatymui dėl SGD terminalo pakeitimų Seime buvo pritarta, ir nuo ateinančių metų visos galimybės manipuliuoti panaikintos, taigi situacija nesikartos", – teigia Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės vadovo teigimu, „Vilniaus energija“ metų pradžioje delsė sudaryti sutartį dėl pigesnių dujų pirkimo, daugiau nei mėnesį dujos buvo perkamos brangiau.

"Žinoma, spalio ir lapkričio mėnesį kaina buvo sumažinta, nes dujų suvartojimas iš SGD terminalo spalio mėnesį buvo sumažintas, o gruodį tą kiekį jie padidino. (...) Palyginę šių metų gruodį su praėjusių metų gruodžiu, pamatysime, kad šiemet kaina mažesnė 2,3 proc. Bet, panagrinėjus, kaip vyko kuro sunaudojimo planavimas, galima pasakyti, kad rugsėjį šilumos kaina, palyginti su 2014 m. rugsėju, sumažėjo 11 proc., spalį, palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, 22,5 proc., o lapkritį 25,8 proc.", – teigia premjeras.

Paklaustas, ar įmanoma situaciją išspręsti vartotojų naudai, Ministras Pirmininkas sako, kad šiuo metu atliekamas auditas: „Atlikus auditą, mes priimsime sprendimus. Taip, mes negalime leisti tokių netolygių planavimų ir kainų disproporcijos atskirais mėnesiais, nes visa tai paskui turi apmokėti eiliniai vartotojai“.

Vyriausybės vadovas interviu LRT radijui teigia, kad vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis turi aiškią viziją, kaip galima įgyvendinti Vyriausybės programą jam patikėtoje srityje, ir tai daro sėkmingai, todėl turi tęsti pradėtus darbus.