copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2013 01 22

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį interviu LRT radijui kalba apie bendros Lietuvos ir Estijos oro bendrovės idėją, minimalios mėnesinės algos (MMA), investicijų regionuose klausimus, struktūrinių sveikatos apsaugos ir švietimo sistemų reformų planus, taip pat su Lietuvos gyventojų emigracija susijusias problemas.

Paklaustas apie galimybę steigti bendrą Estijos ir Lietuvos oro bendrovę, premjeras pažymi, jog galima svarstyti ir bendro trijų Baltijos šalių oro vežėjo idėją. „Susisiekimo ministerijos atstovai susitiko su delegacija iš Estijos ir jie kalbėjosi apie bendros aviacijos įmonės sukūrimą, kuri galėtų bendrą vykdyti projektą ir galėtų finansiškai išgyventi. (...) Ir tikriausiai būtų pats idealiausias atvejis, jei visos trys Baltijos šalys galėtų turėti susitarimą dėl bendros įmonės steigimo“, – teigia Vyriausybės vadovas.

Interviu premjeras taip pat pažymi, jog siekiant išvengti trijų tarptautinių oro uostų Lietuvoje konkurencijos, prasmingas centralizuotas jų valdymas. Ministras Pirmininkas mini ir galimybę Kauno oro uostą paversti krovininiu.

Aptardamas MMA didinimo klausimą, Vyriausybės vadovas pabrėžia, jog ilgainiui šio sprendimo naudą pajus ir smulkieji verslininkai, reiškiantys daugiausiai nuogąstavimų. "MMA didinimas yra viena priemonių, kaip paskatinti vidaus paklausą, o didėjant paklausai tie patys verslininkai, kurie yra orientuoti į vidaus rinką, po kurio laiko pamatys, kad didėjant perkamumui, didėja ir pardavimai", – sako Ministras Pirmininkas.

Interviu premjeras taip pat kalba apie struktūrinės sveikatos apsaugos sistemos reformos būtinybę. „Pati sistema pirmiausia turi būti peržiūrėta, kad būtų galima efektyviai naudoti mokesčių mokėtojų pinigus įsigyjant aparatūrą, kad nebūtų nesveikos konkurencijos“, – sako Ministras Pirmininkas. Vyriausybės vadovas taip pat aptaria planuojamus pokyčius aukštojo mokslo sistemoje – planus nuo ateinančių studijų metų pradėti priėmimą į aukštąsias mokyklas pagal valstybės užsakymą.

Interviu premjeras kalba galimą didesnį savivaldybių vaidmenį pritraukiant užsienio investicijas į Lietuvos regionus ir pristatant galimybes investuoti Lietuvoje bei kitus aktualius klausimus.