copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2013 01 29

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį interviu LRT radijui kalba apie galimybę 2015 metais įsivesti eurą, šilumos kainas ir planuojamus pertvarkymus, artimiausius pokyčius mokesčių sistemoje, taip pat apie Latvijos bei Estijos poziciją Visagino atominės elektrinės klausimu ir šiandien prasidedantį vizitą Briuselyje.

Kalbėdamas apie susitikimo su Lietuvos banko vadovu Vitu Vasiliausku metu pasiektą susitarimą 2015 m. Lietuvoje įsivesti eurą ir iš to kylantį poreikį mažinti infliaciją, Ministras Pirmininkas A.Butkevičius pabrėžia, kad nebus imamasi jokių dirbtinių priemonių, kad atitiktume Mastrichto kriterijus.

Komentuodamas galimybes mažinti šildymo kainas premjeras teigė matantis dvi kryptis: “Viena kryptis – Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija turi dar kartą peržiūrėti metodiką, kuri reguliuoja kainų nustatymą šilumos energijos gamintojams ir tiekėjams, bet čia aš matau labai nedidelius rezervus <...>. Taip pat kuo greičiau turi būti įgyvendinta gyvenamųjų namų renovacija. Antra kryptis –pertvarkyti šilumos ūkio gamybą“. Premjeras teigia, kad šilumos ūkio pertvarką bus siekiama įgyvendinti panaudojant Europos Sąjungos (ES) lėšas, bet ieškoma ir kitų rezervų, kad jau šiais metais būtų galima pamatyti pokyčius. „Šilumos energetikos pertvarka turi būti vykdoma dvejus metus, kad butų galima pasiekti tam tikrų pozityvų rezultatų mažinant šilumos kainas“, – pabrėžia A. Butkevičius.

Baigdamas pokalbį Vyriausybės vadovas kalba apie šiandien prasidedantį darbo vizitą į Briuselį ir sako, kad jo metu bus pristatyti Vyriausybės programos prioritetai, aptarti energetikos sektoriaus klausimai – SGD terminalas, Ignalinos atominės elektrinės uždarymas, taip pat bus kalbama apie Lietuvos prioritetus pirmininkaujant ES Tarybai bei pasiruošimą euro įsivedimui