copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2013 01 31

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius ketvirtadienį interviu LRT radijui kalba apie darbo vizito Briuselyje (Belgija) metu vykusius susitikimus su Europos Sąjungos (ES) institucijų vadovais bei juose aptartus klausimus. Premjero teigimu, daugiausiai dėmesio sulaukė naujos ES finansinės perspektyvos, būsimo Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai bei su energetikos sektoriumi susijusios temos.

Atsakydamas į klausimą, ar Lietuva sulauktų palaikymo, jei ginčas su Rusijos dujų koncernu „Gazprom“ būtų sprendžiamas teisme, Ministras Pirmininkas pažymi, jog susitikimuose išgirdo teigiamą atsakymą. „Mes išgirdom aiškų atsakymą, kad Europos Komisija yra pasiruošusi mus remti ir mums padėti“, – sako premjeras.

Vyriausybės vadovas taip pat sako, jog tikėtis mažesnės dujų kainos būtų galima tuomet, jei Rusijos kompanija „Gazprom“ norėtų palaikyti gerus ekonominius santykius su Lietuva. Kitu atveju dujų kaina galėtų mažėti baigus Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo Klaipėdoje įrengimo darbus ir atsiradus galimybei dujomis apsirūpinti iš alternatyvių šaltinių.

Interviu premjeras taip pat kalba apie susitikimuose aptartas galimybes su ES vidurkiu suvienodinti išmokų dydžius Lietuvos žemdirbiams, padidinti finansavimą Sanglaudos fondui, taip pat atsakingą monetarinę ir fiskalinę politiką.

Premjero teigimu, ES institucijų vadovai Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai vertina kaip sėkmingą, tačiau perspėja apie galimus ir iš anksto neplanuotus darbotvarkės pokyčius. „Buvo pabrėžta, kad pasiruošimo laikotarpis sėkmingas, bet normalu, kad pirmininkavimo metu atsiranda pakeitimu, iškyla naujų klausimų, keičiama šiek tiek darbotvarkė“, – sako Ministras Pirmininkas.