copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2013 02 05

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį interviu LRT radijui kalba apie Energetikos ministerijos, Europos Komisijos (EK) ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ atstovų susitikimą, Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo darbų finansavimą bei energetikos bendrovės „Chevron“ ketinimus Lietuvoje vykdyti skalūninių dujų paiešką.

Pasak premjero, susitikimo su „Chevron“ atstovais metu pabrėžta, jog skalūninių dujų žvalgyba ir gavyba negali būti vykdoma žmonių ir aplinkos sąskaita. „Buvo iškeltas pagrindinis klausimas, ar žvalgyba bus vykdoma saugiai, ar tikrai ten gyvenantys žmonės nenukentės ir aplinkai nebus apdaryta žala“, – sako Ministras Pirmininkas.

Kalbėdamas apie praėjusią savaitę Vilniuje vykusį Energetikos ministerijos, EK ir Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ atstovų susitikimą, premjeras pabrėžia, kad Vyriausybė su „Gazprom“ derybų neveda. „Tokie pokalbiai, aš manau, vyko ir anksčiau, tokių pokalbių bus ir daugiau. Ir tie pokalbiai vyks ne dėl energetikos reformos stabdymo, ne dėl, kaip kažkas buvo pasakęs, Suskystintųjų gamtinių dujų terminalo darbų sustabdymo, bet dėl to, kad būtų galima susitarti su „Gazprom“, jog Lietuvai būtų galima įsigyti pigesnes dujas“, – teigia Vyriausybės vadovas.

Interviu premjeras A. Butkevičius taip pat aptaria dėl nutraukto finansavimo sustojusius IAE uždarymo darbus. Vyriausybės vadovo teigimu, šiuo metu vykdomas ne tik finansinis, bet ir teisinis IAE uždarymo darbų auditas. „Už padarytas klaidas reikės kažkam atsakyti. Tikrai aplaidžiai nežiūrėsime į tai, kas vyko. Manau, kad po atlikto audito (...) mes aiškiai ir suprantamai pateiksim visuomenei, kas buvo daroma ir kaip buvo daroma. Ir jei matysim, kad buvo vykdoma nusikalstama veika, perduosim Generalinei prokuratūrai“, – tvirtina premjeras.

Interviu LRT radijui Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie Vyriausybės sprendimą steigti Būsto energijos taupymo agentūrą, aptaria tiesioginių išmokų žemdirbiams suvienodinimo iki Europos Sąjungos vidurkio klausimą bei išreiškia viltį, jog Europos valstybių vadovams šią savaitę pavyks susitarti dėl naujo 2014-2020 metų biudžeto.