BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2013 10 22

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius antradienį interviu LRT radijui kalba apie Lietuvos pieno gamintojų problemas, kitų metų valstybės biudžetą ir pensijų kompensavimo klausimą, aptaria su skalūnų dujų gavybos konkursu susijusius klausimus.

„Mano nuomone, konkursas turėtų būti atnaujintas ir tęsiamas. Manau, kad tai būtų ženklas ir kitiems investuotojams“, – sako premjeras.

Paklaustas, apie Lietuvos pieno gamintojams Rusijoje kylančias problemas, premjeras sako, kad mūsų šalies pienininkams būtina orientuotis ir į kitas rinkas. „Reikia turėti keletą rinkų arba rinkos turi būti diversifikuotos. Ir aš tikiuosi, kad šiuo metu mūsų darbai, anksčiau prasidėję su Kinija, duos tam tikrų rezultatų. (...) Kita rinka, kuri, mes manome, turėtų atsiverti, tai – Brazilija. Taip pat stipriai dirbama su JAV, (...) Turkmėnistanu, Azerbaidžanu ir Kazachstanu“, – teigia Ministras Pirmininkas.

„Manau, kad priežasčių yra labai daug, (...) pirmiausia politinės. Bet norint kalbėti apie tam tikrus nukrypimus nuo kokybinių reikalavimų, tai mes šiandien neturime tokios informacijos ir negalime to teigti“, – pažymi Vyriausybės vadovas, atsakydamas į klausimą apie galimas susiklosčiusios situacijos priežastis.

Paklaustas apie pensijų kompensavimą, Ministras Pirmininkas sako, kad nuo 2015 m. planuojama pradėti grąžinti tą pensijų dalį, kuri buvo sumažinta, o patį pensijų grąžinimo mechanizmą visuomenei ketinama pateikti iki kitų metų gegužės 1 d.