BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2014 06 17

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui kalba apie tai, kokia bus Rusijos dujų koncerno „Gazprom“ pasitraukimo iš Lietuvos įtaka dujų rinkai, Klaipėdoje atidarytą moderniausią Baltijos šalyse keleivių ir krovinių terminalą, aptaria „NordBalt“ elektros jungties tiesimo darbus ir kitus aktualius klausimus.

Paklaustas apie tai, kaip dujų rinkai atsilieps „Gazprom“ sprendimas parduoti jam priklausančius įmonių „Lietuvos dujos“ ir „Amber Grid“ akcijų paketus, premjeras sako, kad pasitraukus Rusijos dujų koncernui Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių įgyvendins Trečiąjį Europos Sąjungos (ES) energetikos paketą.

„Akcijų pardavimas leidžia pasakyti, kad mes įgyvendintume Trečiąjį ES energetikos paketą, ir Lietuva bus pirmoji iš Baltijos šalių, kuri jį įgyvendins“, – sako Vyriausybės vadovas.

Atsakydamas į klausimą apie šiandien atidaryto moderniausio Baltijos šalyse Klaipėdos uosto keleivių ir krovinių terminalo perspektyvas, Vyriausybės vadovas pabrėžia, kad projektas, kuris įgyvendintas valstybės biudžeto, ES, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir privataus kapitalo lėšomis, yra nepaprastai reikšmingas Lietuvai siekiant didesnių krovinių ir turistų srautų.

Interviu LRT radijui Ministras Pirmininkas taip pat kalba apie „NordBalt“ elektros jungties statybos darbus ir pabrėžia projekto reikšmę šalies energetiniam saugumui. „Aš manau, kad mūsų valstybei labai svarbu, kad (...) Lietuva 2015 m. pabaigoje nebebus energetinė sala“, – tvirtina Vyriausybės vadovas.

Paklaustas apie planuojamą pedagogų profesinių sąjungų mitingą, Ministras Pirmininkas teigia, kad keliami klausimai bus sprendžiami dialogo būdu, tačiau sprendimai turės atitikti finansines šalies galimybes. „Aš manau, kad mes sutarsim ir rasim bendrą sprendimą, tikrai esame pasiruošę didinti darbo užmokestį, bet pagal valstybės finansines galimybes“, – sako premjeras.

Interviu Ministras Pirmininkas taip pat aptaria problemas, kylančias švietimo įstaigoms rengiant darbo rinkai būtinus specialistus ir kitus aktualius klausimus.