BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2013 11 19

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui kalba apie elektros energijos kvotų nustatymą, planuojamus Darbo kodekso pakeitimus ir kitą savaitę Vilniuje vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą.

Paklaustas, kaip vertina dėl Ukrainos susidariusią situaciją, premjeras sako, kad šiandien atsakyti į klausimą, ar Ukraina pasirašys Asociacijos sutartį, yra sudėtinga. „Niekas dar kol kas rankų nėra nuleidęs, ir tikimės, kad ši sutartis bus pasirašyta – žinom, kad Ukrainos prezidentas atvyksta į Lietuvą, ir, kiek turime informacijos, irgi yra nusiteikęs sutartį pasirašyti“, – sako Ministras Pirmininkas ir pabrėžia, jog laukiama, kada Ukraina atliks „namų darbus“.

Kalbėdamas apie elektros energijos perskirstymo kvotas, premjeras pažymi, kad šį klausimą ketinama svarstyti Vyriausybės posėdyje. „Yra duotas nurodymas Energetikos ministerijai, kad paruoštų atskirą metodiką kvotų skirstymui“, – sako Ministras Pirmininkas. Premjeras taip atkreipia dėmesį į tai, kad elektros energijos kaina buitiniams vartotojams nedidės: „Elektros energijos kaina nedidės, buitiniams vartotojams ji truputį sumažės, po įvairiausių atliktų skaičiavimų, modeliavimų, kaip suplanuoti elektros energijos gamybą Lietuvoje esant tokiai situacijai, kai biržoje elektros kaina staiga šokteli“.

Interviu LRT radijui Ministras Pirmininkas taip pat aptaria planuojamus Darbo kodekso pakeitimus. „Ruošiamasi atsisakyti privalomo atsiskaitymo lapelių išdavimo visiems darbuotojams, taip pat leisti numatyti darbo grafiko paskelbimo tvarką kolektyvinėse sutartyse, atsisakyti privalomo darbo pažymėjimo išdavimo, darbo sutarčių registravimo žurnalo, praplėsti sezoninių sutarčių sudarymo galimybes, numatant, kad jos gali būti sudaromos dėl sezoninių pokyčių rinkoje“, – teigia premjeras. Pasak jo, kai kurie pakeitimai bus pateikti Seimui dar šiais metais.

Interviu Vyriausybės vadovas taip pat kalba apie atlyginimų atkūrimo klausimą ir centralizuotą valstybės turto apskaitą.