BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2013 12 03

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui komentuoja sprendimą nedalyvauti prezidento rinkimuose, kalba apie mažėjančias dujų ir elektros energijos kainas bei kitąmet nustosiantį galioti draudimą parduoti žemę užsienio šalių piliečiams.

„Aš manau, kad reikėtų ieškoti sprendimų, ir tai yra daroma, kaip sugriežtinti žemės pardavimo tvarką tiek užsieniečiams, tiek užkertant kelią įvairiausioms spekuliacijoms. Manau, kad Seimas turėtų numatyti tam tikras taisykles, pirmiausia apsaugant Lietuvos žmones, kurie šiuo metu dirba žemę, suteikiant jiems pirmumo teisę. Jei norima žemę parduoti, tai taip pat turėtų būti suderinta su žemdirbiais arba šalia parduodamų sklypų esančios žemės savininkais, turi būti jų sutikimas“, – sako premjeras.

Paklaustas dėl apsisprendimo nedalyvauti kitąmet vyksiančiuose prezidento rinkimuose, Vyriausybės vadovas sako sprendimą priėmęs jau anksčiau: „Manau, kad kaip Ministras Pirmininkas aš turėčiau įgyvendinti Vyriausybės programos, kuri patvirtinta Seime, tikslus. Metus padirbėję, esu apsisprendęs ir toliau atlikti savo pareigas“, – teigia Vyriausybės vadovas.

Atsakydamas į klausimą dėl sumažintų atlyginimo atstatymo, premjeras pabrėžia, jog atidėjus Konstitucinio teismo sprendimo vykdymą valstybei būtų tekę mokėti delspinigius. „Dar kartą buvome suorganizavę pasitarimą su teisininkais, jų išvada buvo galutinė – kad atidėjimas valstybei kainuotų papildomus pinigus, nes reikėtų mokėti delspinigius už pradelstas dienas“, – sako Ministras Pirmininkas ir priduria, jog kitų metų biudžete numatytos lėšos kultūros darbuotojų, policininkų ir kitų pareigūnų atlyginimų didinimui.

Interviu LRT radijui Vyriausybės vadovas taip pat kalba apie rengiamą pasitarimą dėl prekybos centrų ir kitų pastatų saugumo, pensijų kaupimo sistemas ir kitus aktualius klausimus.