BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2014 10 14

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui kalba apie vizitą Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV), skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą, minimalaus mėnesinio atlyginimo (MMA) didinimą, regionų plėtrą, taip pat aptaria kitus aktualius klausimus.

Paklaustas apie vizitą JAV, premjeras sako, kad vizito metu dalyvavo 29 oficialiuose susitikimuose. Vyriausybės vadovas teigia, kad jų metu pasiekti Lietuvai labai svarbūs susitarimai. „Lietuviška mėsos produkcija pripažinta ekvivalentiška JAV kontrolės sistemai, priimtas sprendimas tarp Pitsburgo universiteto Medicinos centro ir Lietuvos partnerių atidaryti naują kliniką Vilniuje, taip pat pasirašytas dvišalis bendradarbiavimo susitarimas dėl tarptautinės stažuočių programos tarp Lietuvos Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūros (MITA) ir NASA bei aptarti Lietuvos gynybai ir saugumui svarbūs klausimai“, – vardija Ministras Pirmininkas.

Kalbėdamas apie apsilankymą viename produktyviausių šalyje Marcellus skalūnų telkinyje, premjeras sako, jog skalūnų dujų žvalgybos ir gavybos ekspertai patikino, kad padės Lietuvai pritraukti skalūnų žvalgybos ir gavybos įmones investuoti Lietuvoje, tačiau pažymėjo, kad tam pirmiausia reikalingas Lietuvos politinis stabilumas ir galutinai priimti reikalingi įstatymai bei pasiektas susitarimas su vietos bendruomenėmis.

Paklaustas apie galimybę Lietuvai importuoti JAV skalūnų dujas, premjeras teigia, kad kai kurioms JAV bendrovėms yra duotas leidimas jau nuo kitų metų pradėti eksportuoti skalūnų dujas, o Lietuvai bus sudarytos sąlygos su šiomis kompanijomis sėstis prie derybų stalo ir tartis dėl galimo dujų importo.

Pakalbintas apie MMA didinimą nuo kitų metų, Ministras Pirmininkas pabrėžia, kad jo vadovaujama Vyriausybė MMA didino jau du kartus ir pabrėžia, kad, įvertinus kaip gyventojų pajamų didėjimas skatina vartojimą, su koalicijos partneriais bus ir toliau tariamasi dėl galimo MMA didinimo kitais metais. Premjeras taip pat pažymi, kad tai priklausys nuo šalies ekonomikos augimo bei įsipareigojimų didinti išlaidas gynybai ir saugumui.

Kalbėdamas apie regionų plėtra, Vyriausybės vadovas sako, kad ekonomikos augimui skatinti ir socialiai nelygybei mažinti bus skiriama 3,5 mlrd. litų. „Siekiame, kad regionuose gyvenančių žmonių pajamos didėtų, būtų kuriamos naujos darbo vietos, pritraukiamos užsienio investicijos bei vystytųsi smulkus ir vidutinis verslas“, – aiškina premjeras.

Ministras Pirmininkas A. Butkevičius taip pat kalba apie 2015 m. valstybės biudžetą, apie artėjančius savivaldos rinkimus bei oponentų keliamus iššūkius ir apie siekį pažaboti monopolijų formavimąsi įvairiose verslo srityse.