BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2014 11 25

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui atsako į klausimus dėl kitų metų biudžeto, bendros ekonomikos situacijos ir padėties turizmo versle, kalba kitais aktualiais klausimai.

Vyriausybės vadovo teigimu, galimos ateinančių metų biudžeto projekto prognozės priklausys nuo makroekonominių rodiklių.

"Mes trečiadienį kalbėsime apie makroekonomių rodiklių prognozę ateinantiems metams, ir jeigu ta prognozė bus vėl mažinama arba ne tokia optimistinė, tai savaime suprantama, privers ir šiek tiek koreguoti biudžeto pajamas ir išlaidas", – sako premjeras, atkreipdamas dėmesį ne tik į situaciją Rytuose, bet ir Vakaruose.

„Ekonominė situacija nėra stabili ir Vakarų Europos šalyse, o mes didžiąją dalį savo produktų eksportuojame kaip tik į Vakarų Europos šalis. Jeigu ten vartojimas mažėja, tai savaime suprantama ir eksportas turi mažėti", – teigia Ministras Pirmininkas, kartu atkreipdamas dėmesį ir į situaciją, susidariusią dėl transporto patekimo į Rusiją ribojimo.

„Jeigu situacija klostysis taip, kaip vakar, kalbant apie tam tikrų automobilių suvaržymą pravažiuojant į Rusiją, Kaliningrado sritį, tai mes turime stebėti, kaip šie procesai vyks toliau. Puikiai žinome, kad logistikos sektorius, transportavimas, krovinių pervežimas Lietuvoje sukuria didžiąją dalį BVP, tai čia priklausys, kiek laiko visa tai tęsis“, – sako premjeras.

Kalbėdamas apie PVM lengvatos šildymui pratęsimą, premjeras sako manąs, kad ji vėl bus pratęsta kaip ir kiekvienais metais.

Interviu Vyriausybės vadovas taip pat teigia, kad Tautinių mažumų departamento panaikinimas buvo neteisingas sprendimas, kuris dabar taisomas, o problemų turizmo sektoriuje buvo galima išvengti, jeigu prieš porą metų būtų imtasi griežtesnio turizmo verslo teisinio reguliavimo.