BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2014 12 02

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui kalba apie švietimo darbuotojų streiką, ekonominę šalies situaciją ir kitus aktualius klausimus.

Paklaustas, kodėl nepavyksta rasti sutarimo su šalies pedagogais, premjeras sako, jog tokia situacija susiklostė dėl kai kurių švietimo profesinių sąjungų lyderių pozicijų. „Kai kurie švietimo darbuotojų profesinių sąjungų lyderiai nenori girdėti arba, jei išgirsta, vėliau vėl grįžta prie tų pačių klausimų, lyg nieko nebuvo kalbėta. Mes pateikėme ilgalaikės švietimo sistemos reformos planą, bet gaila, kad kai kurie iš anksto nusiteikę politikuoti“, – sako Ministras Pirmininkas.

Kalbėdamas apie ekonominę situaciją, Vyriausybės vadovas pažymi, kad dedamos didelės pastangos siekiant, kad šalies ekonomika kitąmet augtų panašiai kaip ir šiais metais. „Nors, kaip žinote, Rusijos sankcijos mūsų ekonomiką, kaip ir kitas užsienio šalis, truputį veikia, ir reikia suprasti, kad dėl esamos geopolitinės situacijos konkurencija išaugo tarp visų Europos Sąjungos šalių, bet mes irgi esam ambicingi“, – interviu kalba premjeras. Pasak jo, Vyriausybė siekia paskatinti šalies verslininkus aktyviau ieškoti naujų rinkų, ir tikimasi, kad prie šio tikslo taip pat prisidės ir kitąmet numatyti Vyriausybės vadovo vizitai į potencialių naujų rinkų šalis.

Paklaustas, apie Ignalinos atominės elektrinės (IAE) uždarymo projektuose dalyvaujančias su Rusija susijusias įmones, premjeras pabrėžia, kad yra pavedęs energetikos ministrui Rokui Masiuliui išsiaiškinti situaciją.

„Visos rangovinės ar subrangovinės organizacijos, įgyvendinančios IAE eksploatavimo nutraukimo projektus, privalo atitikti ir atitinka Lietuvos Respublikos įstatymuose nustatytus reikalavimus“, – sako premjeras.