BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu LRT radijui

Data

2014 12 23

Įvertinimas
1

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius interviu LRT radijui kalba apie Konstitucinio Teismo sprendimą įpareigoti valstybę išmokėti kompensacijas aukštiems prokurorams, bendrovės „Orlen Lietuva“ finansinius rodiklius, komentuoja mokslininkų rengiamą tolesnės socialinės raidos modelį, atsako į kitus aktualius klausimus.

Paklaustas, kas yra Konstitucinio Teismo nurodytas protingas laikotarpis, per kurį valstybė turėtų kompensuoti prokurorų sumažintus atlyginimus, ir ar jis turėtų būti taikomas ne tik prokurorams, bet ir dirbantiems pensininkams, premjeras sako, jog Konstitucinis Teismas priėmė sprendimą vadovaudamasis šalies pagrindiniu įstatymu – Konstitucija, kurį, sumažindami atlyginimus ir pensijas, pažeidė konservatorių ir liberalų vadovaujama Vyriausybė.

„Kalbant apie protingumo kriterijų, pirmiausia mes baigsime išmokėti sumažintų pensijų kompensacijas nedirbantiems pensininkams, vėliau bus išmokamos kompensacijos dirbantiems. Taip pat bus įvertintas darbo užmokesčio sumažinimas paslaugų sferoje dirbantiems darbuotojams ir tarnautojams, kurių atlyginimai santykinai buvo mažiausi, ir tik tada, atsižvelgiant į ekonominę situaciją, bus išmokamos kompensacijos prokurorams“, – sako Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas apgailestauja, kad valstybės lėšos, kurios galėtų būti nukreiptos į ateities planus, bus skiriamos praėjusios Vyriausybės klaidoms taisyti.

Komentuodamas mažėjančias pasaulines naftos kainas, premjeras A. Butkevičius sako, jog šiuo metu situacija „Orlen Lietuva“ bendrovėje yra pagerėjusi, o pastarųjų mėnesių finansiniai rodikliai jau viršija 2013 metų vidurkį. „Manau, kad įmonė šiuos metus pabaigs sėkmingai. Tikimės, jog ir ateinančiais metais įmonės finansiniai rezultatai išliks geri“, – sako Vyriausybės vadovas.

Reaguodamas į kai kurių mokslininkų pasisakymus dėl naujos mokesčių sistemos, Ministras Pirmininkas pabrėžia, kad nauja mokesčių reforma nėra rengiama.

Premjeras taip pat kalba apie ekonominę situaciją Rusijoje ir jos įtaką Lietuvos verslui, komentuoja kitus aktualius klausimus.