copyright

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministro Pirmininko A. Butkevičiaus interviu Lietuvos radijui

Data

2013 01 08

Įvertinimas
1

Premjeras Algirdas Butkevičius interviu Lietuvos radijui kalba apie sudarytą darbo grupę, kuriai pavesta peržiūrėti visą mokesčių sistemą, taip pat aptaria šildymo kainas ir daugiabučių renovacijos poreikį.

Kalbėdamas apie mokesčių sistemą Ministras Pirmininkas pabrėžia, kad didžiausią įplaukų į nacionalinį biudžetą dalį sudaro pridėtinės vertės ir gyventojų pajamų mokesčiai. Vyriausybės vadovas atkreipia dėmesį, kad bene didžiausią mokesčių naštą, atitenkančią šalies gyventojams, sudaro būtent vartojimo mokesčiai. „Aš manau, kad tai neteisinga. Mes, Lietuva, tarp beveik visų ES šalių labiausiai apmokestiname darbo pajamas, <...> todėl naujai sudarytai darbo grupei esame iškėlę tikslą paieškoti galimybių, kaip sumažinti apmokestinimą darbo pajamoms,“ – teigia A. Butkevičius.

Komentuodamas klausimą apie šildymo kainų mažėjimą ir gyvenamųjų namų renovacijos planus, premjeras akcentuoja, kad Lietuvoje per ilgai buvo kalbama apie gyvenamųjų namų renovaciją, tačiau nebuvo imtasi konkrečių veiksmų, galėjusių duoti apčiuopiamų rezultatų. Anot A. Butkevičiaus, kadangi biokuro ūkį pertvarkyti per trumpą laiką yra neįmanoma, o alternatyvų apsirūpinti gamtinėmis dujomis artimiausiu metu taip pat neturime, yra tik vienas realiausias kelias – kuo spartesnė gyvenamųjų namų renovacija.

Interviu Lietuvos radijui metu premjeras taip pat kalba apie švietimo ir mokslo ministro Dainiaus Pavalkio žmonai iškeltą baudžiamąją bylą, aptaria Šiaulių bei Panevėžio miestų didmiesčio statuso netekimo klausimą bei žiemos ir vasaros sezono laiko suvienodinimo galimybę.