BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Vokietijos, Estijos ir Latvijos Vyriausybių vadovais

Data

2023 05 27

Įvertinimas
0
1.jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė penktadienį Taline (Estija) susitiko su Vokietijos Kancleriu Olafu Scholzu ir Estijos bei Latvijos Ministrais Pirmininkais Kaja Kallas ir Krišjaniu Kariniu. Susitikime aptarti saugumo ir bendradarbiavimo gynybos srityje klausimai, parama Ukrainai ir Rusijos tarptautinės atsakomybės siekio įgyvendinimas, pasirengimas NATO viršūnių susitikimui Vilniuje, bendradarbiavimas energetikos srityje.

„Mūsų teikiama parama Ukrainai, įskaitant būtinąją karinę ginkluotę, turi neatsilikti nuo neslopstančios ukrainiečių valios ir rodomų gebėjimų priešintis Rusijos karinei agresijai. Parama, kuri kasdien gelbsti gyvybes, reikalinga ir tam, kad būtų pasiekta tvari taika Europoje. Ji bus pasiekta tuomet, kai Ukraina laimės šį karą, kuriame ginamos demokratinės vertybės ir taisyklėmis grįsta pasaulio tvarka“, – sakė Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė.

Rusijos vykdomi karo nusikaltimai tapo skiriamuoju ir gausiai dokumentuotu jos kariuomenės veiksmų Ukrainoje ženklu, sakė Ministrė Pirmininkė, todėl Rusijos tarptautinės atsakomybės dėl agresijos nusikaltimo ir karo nusikaltimų turi būti ir toliau nuosekliai siekiama. Šie žiaurumai vyksta už mūsų sienų dėka Ukrainos kariuomenės kovos, ir tai yra dar viena priežastis, kodėl svarbu teikti visą būtiną paramą Ukrainos gynybai ir pergalei, pridūrė premjerė I. Šimonytė.

Tebeturime priemonių, kaip plėsti ir griežtinti sankcijas Rusijai ir jos sąjungininkei Baltarusijai, sakė Ministrė Pirmininkė, pažymėjusi efektyvaus esamų sankcijų įgyvendinimo svarbą, siekiant kaip įmanoma labiau užkardyti sankcijų apėjimo galimybes.

Premjerė išreiškė lūkestį, jog artėjančiame NATO vadovų susitikime Vilniuje priimti sprendimai reikšmingai sustiprins aljanso šalių saugumą. Tai svarbu matant, jog Rusija yra nusiteikusi ilgalaikei konfrontacijai su visu demokratiniu pasauliu ir tęsia agresyvią politiką šalia NATO sienų. 

Aljanso viršūnių susitikime taip pat svarbu sutarti dėl NATO ir Ukrainos santykių pažangos, sakė Ministrė Pirmininkė. Tai atitinka ir paties aljanso interesus, siekiant ilgalaikės, tvarios taikos Europoje bei stabilumo.

„Rusijos balsas neturi būti svarbus sprendžiant dėl Ukrainos narystės ateities. Būtų labai apmaudu, jeigu NATO viršūnių susitikimo Vilniuje rezultatai galėtų būti interpretuojami kaip Rusijos laimėjimas“, – sakė Lietuvos premjerė.

Susitikime taip pat aptartas bendradarbiavimas energetikos srityje, atsinaujinančių energijos šaltinių plėtra, svarbi ir siekiant visiško ES šalių priklausomybės nuo Rusijos išteklių panaikinimo.