BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su pirmą kartą Lietuvoje viešinčiu Visuotiniu patriarchu Baltramiejumi

Data

2023 03 21

Įvertinimas
0
LRVK20230321-18.jpg

Kovo 21-ąją Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su pirmą kartą Lietuvoje apsilankiusiu Visuotiniu (Konstantinopolio) patriarchu Baltramiejumi, atvykusiu Vyriausybės vadovės kvietimu.

„Nuoširdžiai džiaugiamės Jūsų Šventenybės pirmuoju vizitu Lietuvoje ir dėkojame už skiriamą dėmesį Lietuvos stačiatikių bendruomenei ir jai rūpimiems klausimams“, – sakė premjerė I. Šimonytė.

I. Šimonytė pabrėžė, kad Visuotinio Patriarchato sprendimas patenkinti penkių Lietuvos stačiatikių kunigų apeliaciją, atkurti jų religinį statusą ir priimti juos į Motininę Bažnyčią po to, kai Maskvos patriarchas Kirilas priėmė sprendimą pašalinti dvasininkus iš kunigų luomo, yra svarbus žingsnis religijos laisvei Lietuvoje.

Lietuva, istoriškai atvira ir tolerantiška tikėjimo įvairovei, darys viską, kad apgintų ir užtikrintų Konstitucijoje įtvirtintą tikėjimo, sąžinės ir religijos laisvę kiekvienam Lietuvos piliečiui ir gyventojui, pabrėžė premjerė.

I. Šimonytė pabrėžė, kad sprendimą dėl Ekumeninio patriarchato sugrįžimo į Lietuvą gali priimti tik pats Ekumeninis patriarchatas – tai yra Bažnyčios ir tikinčiųjų reikalas. Tačiau ji atkreipė dėmesį, kad galimybė išpažinti tikėjimą be konflikto su sąžine svarbi ne tik stačiatikybę išpažįstantiems Lietuvos piliečiams, tarp jų ir graikų ar ukrainiečių kilmės, bet ir nuo Rusijos vykdomo karo pabėgusiems ukrainiečiams ir dėl represijų čia persikėlusiems baltarusiams.

Susitikimui pasibaigus Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė ir Visuotinis patriarchas Baltramiejus pasirašė LR Vyriausybės ir Visuotinio Patriarchato susitarimą, kuriuo siekiama ir toliau stiprinti bei plėtoti bendradarbiavimą abiem šalims svarbiose srityse, siekiant palengvinti sąžinės ir religijos laisvės įgyvendinimą stačiatikių konfesijos tikintiesiems Lietuvoje.

Susitarimo dėl bendradarbiavimo tekstas lietuvių ir anglų kalbomis.