BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė susitiko su Nacionalinio demokratijos instituto vadovu Dereku Mitchelu

Data

2022 11 16

Įvertinimas
0
LRVK20221116-2.jpg

Lapkričio 16 dieną premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su Lietuvoje viešinčiu Nacionalinio demokratijos instituto (NDI) prezidentu Dereku Mitchelu (JAV) ir šios nevyriausybinės organizacijos biuro Lietuvoje (Baltarusijai) atstovais. Susitikime aptartas Rusijos karas Ukrainoje, paramos demokratinėms jėgoms Rytų Europos regione svarba ir tęstinumas, autoritarinių režimų keliami iššūkiai pasaulio demokratijoms.

„Lietuva tvirtai remia ir gina bendromis taisyklėmis grįstą pasaulio tvarką, į kurią jau ilgą laiką ir to neslėpdama kėsinasi Rusija. Todėl mums visiems turi būti svarbi Ukrainos pergalė, be kurios tvari taika Europoje ir pasaulyje nebus pasiekta. Kartu būtina užtikrinti ir agresoriaus tarptautinę atsakomybę – priešingu atveju, nebaudžiamumas tik paskatins ne tik Rusiją, bet ir kitus autoritarinius režimus naudoti brutalią jėgą siekiant geopolitinių tikslų ir asmeninių lyderių ambicijų“, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė.

Premjerė pabrėžė, kad autokratijos linkusios išnaudoti kitų šalių priklausomybę nuo režimų valdomų išteklių kaip politinio spaudimo ir šantažo įrankį. Rusijos energetinio šantažo poveikį turėjo progos pajusti visa Europa. Todėl, pasak I. Šimonytės, labai svarbu mažinti, o geriausia – neleisti atsirasti ekonominei, energetinei ar kitokio pobūdžio priklausomybei nuo autoritarinių tiekėjų, kurių visų poveikio modeliai yra panašūs.

„Kaip demokratinės valstybės perima gerąsias praktikas viena iš kitos, taip vienas iš kito mokosi ir autoritarai, tik pastarieji vienas iš kito perima ekonominio šantažo, dezinformacijos ir propagandos, rinkimų klastojimo, pilietinės visuomenės ir žiniasklaidos naikinimo ar represijų prieš savo pačių žmones praktikas“, – sakė premjerė I. Šimonytė, pabrėždama, kad tik susivienijusios ir remdamos viena kitą demokratijos gali atsilaikyti prieš autoritarų keliamas grėsmes.

NDI vadovas D. Mitchelas padėkojo Lietuvai už aktyvią paramą Baltarusijos demokratinėms jėgoms bei glaudų bendradarbiavimą su NDI šioje srityje. Susitikime sutarta, kad svarbu išlaikyti dėmesį Baltarusijos pilietinei visuomenei, Lukašenkos režimui siekiant užgniaužti bet kokius demokratijos procesus šalyje.

Kartu susitikime akcentuota, jog svarbu nepalikti nuošalyje Moldovos, kuri įgyvendina svarbias reformas europiniame kelyje, tačiau tuo pačiu susiduria su sudėtingais iššūkiais, kylančiais dėl Rusijos karo prieš Ukrainą.

Nacionalinis demokratijos institutas – daugiau kaip 50-yje šalių atstovybes turinti nevyriausybinė, ne pelno siekianti organizacija, prisidedanti prie demokratinių institucijų ir vertybių stiprinimo pasaulyje.