BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė su darbo vizitu lankysis Moldovoje

Data

2022 11 24

Įvertinimas
0
Moldova Lietuva .jpg

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė lapkričio 25 d. su darbo vizitu lankysis Moldovoje, kur susitiks su šalies Ministre Pirmininke Natalia Gavriliţa, prezidente Maia Sandu ir parlamento pirmininku Igor Grosu.
 
„Rusijai vis akivaizdžiau pralaimint mūšio lauke Ukrainoje ir dėl to griebiantis vis brutalesnio teroro prieš civilius gyventojus bei kritinę infrastruktūrą, šių karo nusikaltimų padarinius vis stipriau jaučia ir Moldova. Priėmę milžinišką karo pabėgėlių srautą, atlaikydami nuolatines dezinformacijos atakas, „Gazprom“ šantažą ir Rusijos žvanginimus ginklais Padniestrėje, Moldovos gyventojai šiandien mokosi gyventi šaltyje ir tamsoje, o Vyriausybė – likviduoti vis naujų Rusijos atakų pasekmes. Vykstu išreikšti Moldovai Lietuvos paramą, kurios dabar jai reikia labiau nei bet kada. Kalbėsimės, kaip Lietuva galėtų padėti Moldovai ištverti šią visiems mums sunkią žiemą“, – prieš vizitą sakė premjerė Ingrida Šimonytė.
 
Susitikimuose vizito metu numatoma aptarti saugumo padėtį Moldovoje ir regione, situaciją šalies energetikos sektoriuje, Moldovos reformų pažangą ir tolesnę Lietuvos pagalbą šalies kelyje ES narystės link, iššūkius priimant Ukrainos karo pabėgėlius, kitus aktualius dvišalio Lietuvos ir Moldovos bendradarbiavimo klausimus. Kartu su premjere į Moldovą vyksta ir Energetikos ministras Dainius Kreivys.
 
Tai yra antrasis premjerės Ingridos Šimonytės vizitas į Moldovą. Su oficialiu vizitu Kišiniove ji lankėsi 2021 m. gruodį.