BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė pasveikino Liuksemburgą nacionalinės dienos proga

Data

2022 06 23

Įvertinimas
0
Liuksemburgas Lietuva shutterstock_269007758.jpg

Premjerė Ingrida Šimonytė pasveikino Liuksemburgo Didžiąją Hercogystę, birželio 23-ąją mininčią nacionalinę dieną.

„Šia proga norisi pažymėti labai gerus mūsų šalių santykius ir bendradarbiavimą daugybėje sričių, ypatingai atsinaujinančių išteklių energetikoje, kultūroje ir švietime, o taip pat glaudžią partnerystę tarptautinėse organizacijose. Lietuva ir Liuksemburgas tapo artimais partneriais Europos Sąjungoje ir tvirtais sąjungininkais NATO.

Rusijos šokiruojančios ir brutalios invazijos į Ukrainą akivaizdoje mūsų valstybėms, ES ir NATO ypač svarbu išlikti vieningoms ir didinti paramą Ukrainai, herojiškai mėginančioje apginti save ir Europos ateitį, o taip pat tęsti spaudimą Rusijai nutraukti agresiją“, – sveikinime Liuksemburgo Ministrui Pirmininkui Xavierui Betteliui sakė I. Šimonytė.

Vyriausybės vadovė pridūrė, jog Lietuva labai vertina Liuksemburgo indėlį į Baltijos regiono saugumą, padidintą šalies karių skaičių daugianacionaliniame NATO Priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje.

Pasak premjerės, draugiškus abiejų valstybių ir jų žmonių ryšius stiprina bendri dviejų šių metų Europos kultūros sostinių – Kauno ir Ešo prie Alzeto – projektai ir veiklos.

Nacionalinės dienos proga Ministrė Pirmininkė Liuksemburgui ir jo žmonėms palinkėjo gerovės ir klestėjimo.