BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Ministrė Pirmininkė Kyjive susitiko su Ukrainos vadovais: remsime jus iki pergalės!

Data

2022 11 26

Įvertinimas
2
2.jpg

Lapkričio 26 d. Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė viešėjo Kyjive ir susitiko su šalies vadovais – Ukrainos Prezidentu Volodymyru Zelenskiu, Ministru Pirmininku Denysu Šmyhaliu ir Aukščiausiosios Rados Pirmininku Ruslanu Stefančiuku. 

Susitikimuose aptarta situacija šalyje, karinė ir humanitarinė parama Ukrainai, Rusijos atsakomybė už vykdomus nusikaltimus, parama Ukrainos energetikos infrastruktūrai, Ukrainos eurointegracijos procesas. Lietuvos Vyriausybės vadovė pabrėžė nekintamą tvirtą Lietuvos palaikymą Ukrainai iki jos pergalės kovoje prieš Rusijos karinę agresiją.

„Išpuoliai prieš Ukrainos civilius ir viešąją infrastruktūrą yra ne kas kita kaip teroro aktai, papildantys ilgą Rusijos karo nusikaltimų sąrašą nuo vasario 24-osios, kurių ji imasi vis akivaizdžiau pralaimėdama Ukrainai mūšio lauke. Lietuva buvo viena pirmųjų, inicijavusių diskusijas dėl specialaus tribunolo steigimo, skirto tarptautinei baudžiamajai atsakomybei užtikrinti, ir sieks to toliau. Remsime Ukrainą iki pergalės, kiek leis mūsų jėgos, nes žinome – tai kova už jūsų ir mūsų laisvę“, – sakė I. Šimonytė.

Susitikimuose premjerė pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai dirba su partneriais siekdama nepertraukiamo Ukrainai reikalingos ginkluotės, ypač oro gynybos sistemų, tiekimo. Tai ypač svarbu Rusijai tikslingai taikantis į Ukrainos energetinę infrastruktūrą ir paliekant milijonus gyventojų šaltyje ir tamsoje, pridūrė I. Šimonytė.

Susitikimuose su Ukrainos vadovais premjerė patikino, kad Lietuva ir toliau sieks sankcijų Rusijai ir Baltarusijai griežtinimo ir sklandaus esamų sankcijų įgyvendinimo, nepaliekant spragų jų apėjimui.

Aptariant Ukrainos narystės Europos Sąjungoje siekį Ministrė Pirmininkė akcentavo, jog Lietuva yra pasirengusi teikti visokeriopą ekspertinę paramą ir prisidėti prie kuo sklandesnio ir spartesnio šalies europinės integracijos proceso.

Kitąmet Vilniuje vyksiant NATO viršūnių susitikimui, Ukrainos euroatlantinės aspiracijos bus tarp prioritetinių klausimų Lietuvai, užtikrino I. Šimonytė.

Premjerės I. Šimonytės vizito metu Kyjive taip pat atidengta jos vardinė lentelė „Drąsiųjų alėjoje“, skirtoje pagerbti aktyviausius Ukrainos rėmėjus, daugiausia – pasaulio valstybių vadovus.