BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Švedijos premjerės aptarė saugumo situaciją regione ir pandemijos valdymą

Data

2022 01 19

Įvertinimas
1
Švedija Lietuva shutterstock_276969899.jpg

Sausio 19 d. Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė telefonu kalbėjosi su Švedijos premjere Magdalena Andersson ir aptarė dvišalių santykių stiprinimą, saugumo situaciją regione, pandemijos valdymą, spartaus energijos kainų didėjimo ir sutrikimų globaliose tiekimo grandinėse iššūkius.

Švedija yra strateginė Lietuvos prekybos partnerė ir didžiausia investuotoja. Lietuvos premjerė išreiškė pasiryžimą toliau plėtoti ir gilinti šalių ekonominį bendradarbiavimą.

Pokalbio metu buvo apsikeista vertinimais dėl ekonominės situacijos, COVID-19 pandemijos valdymo ir ekonomikos atsigavimo skatinimo.

Premjerės taip pat aptarė spartaus energijos kainų didėjimo ir sutrikimų globaliose tiekimo grandinėse iššūkius.

Lietuvos premjerė pabrėžė destabilizuojančius Rusijos veiksmus telkiant kariuomenę pasienyje su Ukraina, dislokuojant karines pajėgas Baltarusijoje ir didinant karinę eskalaciją. Anot Vyriausybės vadovės, šiuo metu kaip niekada svarbi yra visų regiono šalių vieninga pozicija ir tvirtas atgrasymas. I. Šimonytė pažymėjo, kad Švedija yra viena iš artimiausių NATO partnerių ir jos indėlis yra ypatingai svarbus stiprinant saugumą regione.

Ministrė Pirmininkė padėkojo Švedijai už suteiktą paramą reaguojant į A. Lukašenkos režimo hibridinę ataką, kurios metu buvo panaudoti nelegalios migracijos srautai.

I. Šimonytė pakvietė Švedijos premjerę su vizitu apsilankyti Lietuvoje.