BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Kroatijos premjerai aptarė tiesioginių skrydžių tarp šalių galimybę

Data

2017 11 27

Įvertinimas
1
IMG_9075.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vizito Vengrijoje metu susitiko su Kroatijos Vyriausybės vadovu Andrej Plenkovic. Premjerai pasidžiaugė aktyviais dvišaliais santykiais, aptarė ekonominio ir energetinio bendradarbiavimo perspektyvas, kalbėjosi apie suskystintų gamtinių dujų terminalą bei galimybę pradėti reguliarius tiesioginius skrydžius tarp Lietuvos ir Kroatijos. 

Premjeras S. Skvernelis patikino, kad tiesioginio skrydžio iš Lietuvos į Kroatija galimybė yra reali. Anot jo, šia kryptimi jau dirbama, vyksta pokalbiai. Tiesa, kol kas neįvardijamas miestas, su kuriuo Lietuva galėtų susijungti oro keliu. 

Kroatijos Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad turistų iš Lietuvos į Kroatiją srautas per pastaruosius metus išaugo net 27 procentais. Tuo metu S. Skvernelis pabrėžė, kad suaktyvėjo ir ekonominis bendradarbiavimas. 

„Džiaugiamės teigiamomis ekonominio bendradarbiavimo tendencijomis, nuolat augančiomis prekybos apimtimis. Šiais metais mūsų šalių prekyba išaugo beveik 40 proc. Tačiau potencialas dar nėra pilnai išnaudotas“, – sakė S. Skvernelis. 

Premjeras taip pat paminėjo paramos Ukrainai būtinybę ir padėkojo Kroatijai už indėlį į Baltijos šalių saugumo ir gynybos užtikrinimą. Šių metų pabaigoje Lietuva laukia į NATO EFP batalioną atvykstančios Kroatijos karių kuopos.

Savo ruožtu Kroatijos kolega A. Plenkovic išreiškė padėką už Lietuvos indėlį suvaldant migrantų srautus bei pabrėžė, kad šaliai labai svarbi Lietuvos patirtis ir pagalba stojant į Euro zoną bei jungiantis prie Šengeno erdvės. 

Lietuva ir Kroatija šiemet mini dvišalių diplomatinių santykių 25-ąsias metines. Lietuva buvo antroji valstybė pasaulyje, pripažinusi Kroatijos nepriklausomybę. Premjeras S. Skvernelis pakvietė Kroatijos Ministrą Pirmininką ir šalies žmones apsilankyti Lietuvoje, mūsų šaliai kitais metais minint nepriklausomybės šimtmetį.