BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuvos ir Danijos premjerės aptarė pagalbos Ukrainai ir saugumo stiprinimą mūsų regione

Data

2022 03 31

Įvertinimas
1
LRVK20220331-16.jpg

Kovo 31 d. Lietuvos Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė susitiko su Danijos ministre pirmininke Mette Frederiksen. Susitikime aptarta saugumo situacija Europoje, pagalba Ukrainai, kovojančiai prieš Rusijos vykdomą karą, taip pat pagalba nuo karo bėgantiems Ukrainos gyventojams, sankcijų Rusijai bei Baltarusijai griežtinimas, NATO saugumo priemonių stiprinimas, šalių bendradarbiavimas gynybos, ekonomikos ir energetinės nepriklausomybės srityse.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad Ukraina kovoja ne tik už savo, bet ir už Europos laisvę bei demokratinio pasaulio vertybes.

„Nėra jokių ženklų, kurie rodytų Rusijos nuoširdų norą derėtis. Kremliaus režimą turime vertinti ne pagal žodžius, o pagal veiksmus“, – sakė premjerė.

Anot I. Šimonytės, ypatingai svarbu, kad visos ES ir NATO šalys toliau glaudžiai koordinuotų ir tiektų visą įmanomą pagalbą Ukrainai bei griežtintų sankcijas Rusijai ir šio karo sukėlėjos bendrininkei Baltarusijai.

Lietuva pasisako už tolesnes pačias griežčiausias sankcijas. Svarbu koreguoti jau priimtas sankcijas, kad būtų panaikintos visos galimybės jas apeiti. Premjerė taip pat pabrėžė kuo spartesnio energijos importo iš Rusijos atsisakymo svarbą visai ES.

Premjerė atkreipė dėmesį, kad svarbu jau dabar kalbėti apie Ukrainos atstatymą ir pabrėžė, kad finansinę atsakomybę už tai turi prisiimti karo sukėlėja – Rusija. Taip pat būtina siekti Rusijos ir Baltarusijos bei jų vadovų atsakomybės už karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmogiškumui.

Pokalbio metu taip pat buvo aptarta A. Lukašenkos vykdyta hibridinė ataka prieš Lietuvą ir visą ES, pasinaudojant nelegalios migracijos srautais bei Kinijos iššūkis taisyklėmis paremtai pasaulio tvarkai ir ES vieningai rinkai.

Daniją ir Lietuvą sieja labai glaudus bendradarbiavimas. Ministrė Pirmininkė padėkojo Danijos premjerei už reikšmingą ir nuolatinį Danijos dėmesį mūsų regiono saugumui. Taip pat Danija išlieka viena iš svarbiausių Lietuvos prekybos partnerių ir didžiausių investuotojų. Siekiama ir toliau šį augimą skatinti.