BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Lietuva gavo patikinimus, kad elektra iš Astravo AE nepateks į ES rinką

Data

2020 12 30

Įvertinimas
0
ES LT.jpg

Šiandien Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė kalbėjosi su Europos Komisijos (EK) vykdomuoju viceprezidentu Valdžiu Dombrovskiu. Pokalbyje aptarta derybų tarp Europos Sąjungos (ES) ir Kinijos dėl Išsamios investicijų sutarties eiga ir tai, kaip bus įgyvendinama Lietuvos nacionaliniam saugumui svarbi nuostata, kad elektra iš nesaugios Astravo atominės jėgainės nei tiesiogiai, nei netiesiogiai nepateks į ES rinką.  

„Lietuva gavo patikinimą, kad į Lietuvos interesus atsižvelgta ir elektra iš Astravo AE nepateks  į ES rinką.  Tai yra prioritetinis Lietuvos nacionalinio saugumo interesas ir šį interesą ginsime visomis mums prieinamomis dvišalėmis, regioninėmis priemonės bei ES lygiu, taip pat ir teikdami pasiūlymus ES rengiamiems susitarimams su trečiosiomis šalimis, “ – teigė premjerė.

Pokalbyje su V. Dombrovskiu darsyk paprašyta tvirtų garantijų, kad gruodį Europos Vadovų Tarybos sprendimas pavesti EK parengti pasiūlymus, kaip užkirsti kelią elektros iš nesaugių atominių elektrinių patekimui į rinką, bus įgyvendintas ir tai bus padaryta be atidėliojimų.
„Lietuva neturi ketinimų blokuoti susitarimo su Kinija pasirašymo. Sutartis sudarys naujas galimybes Europos Sąjungos, o taip pat ir Lietuvos verslui. Tačiau mes siekiame aiškiai įtvirtinti, kad ši sutartis negali tapti ir netaps pagrindu Kinijos kompanijoms prekiauti Astrave pagaminta elektra ar tokių galimybių ieškoti,“ – pabrėžė I. Šimonytė.
 
Pokalbio metu akcentavo, kad Lietuvai siekiant įstatyme įtvirtintų nuostatų įgyvendinimo, itin svarbi yra EK ir jos vadovybės parama.
 
Išsamios investicijų sutarties su Kinija derybas EK siekia pabaigti artimiausiu metu.