BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Izraelio ir Lietuvos premjerai aptarė vakcinų gamybos didinimo iniciatyvą

Data

2021 04 29

Įvertinimas
1
Izraelis Lietuva shutterstock_283826114.jpg

Premjerė Ingrida Šimonytė balandžio 28 d. telefonu kalbėjosi su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu. Pokalbyje aptarta Izraelio iniciatyva didinti įvairių vakcinų gamybos apimtį, operatyviai reaguojant į koronaviruso pandemijos plitimą ir viruso mutacijas. Norą jungtis prie šios iniciatyvos išreiškė Austrijos ir Danijos vyriausybės.

„Lietuva atidžiai seka šią iniciatyvą ir svarstytų prisijungti prie jos, nes turime ką pasiūlyti gamybos ir gyvybės mokslų tyrimų srityse. Valdant pandemiją, reikia užtikrinti ir ekonomikos atsigavimą, skatinti abipusiškai naudingą bendradarbiavimą. Gyvybės mokslai yra viena perspektyviausių ekonominio bendradarbiavimo su Izraeliu sričių. Lietuva gali daug prisidėti mokslinių tyrimų, duomenų analizės, lazerių technologijos taikymo, skaitmeninės sveikatos srityse“, – sakė premjerė.

Ministrė Pirmininkė taip pat pristatė, kad Lietuva dirba ne tik ES lygmeniu ir ES Žaliųjų sertifikatų klausimu, bet ir ieško nacionalinių sprendimų dėl turizmo skatinimo, kelionių į Lietuvą palengvinimo tiems turistams, kurie baigė visą vakcinacijos programą ir turi skiepijimo pažymėjimą.

Premjerė pabrėžė, kad Lietuvos Vyriausybė sieks toliau plėsti dvišalius santykius, tuo tarpu Izraelio premjeras pakvietė apsilankyti Izraelyje, kai tik leis galimybės.