BDAR
gdpr

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Įteiktos svarbiausios mokytojų premijos

Data

2021 10 05

Įvertinimas
0
mokytoju diena.jpg

Šiandien, minint Tarptautinę mokytojų dieną, Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė įteikė Metų mokytojų apdovanojimus aštuoniems Lietuvos mokytojams. Tai pat įteikta lituanistinio mokytojo (dėstytojo) premija užsienyje dirbančiam mokytojui ir įteiktas apdovanojimas šių metų Meilės Lukšienės premijos laureatui. 

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė sveikindama mokytojus pažymėjo pašaukimo svarbą ir pedagogo profesijos reikšmę visuomenei ir valstybei.

„Kai pagalvoju, koks man būtų svarbiausias žodis kalbant apie mokytojus, jus ir jūsų darbą, – tai žmogaus pašaukimas. Mokytojo profesija yra garbinga kaip ir daugybė kitų profesijų, jai reikia kompetencijos, kvalifikacijos, reikia nuolat tobulėti. Tačiau ne mažiau svarbu jausti savyje balsą, kuris turbūt ir padaro jus metų mokytojais ir tais, kuriuos mato kiti, kuriais nori sekti.

Nors jūsų veiklos vaisiai subręsta gerokai lėčiau, per ilgesnį laiką, jie rečiau pamatomi kokiame nors konkrečiame taške, tačiau jų poveikis visuomenei, valstybei yra be galo didelis ir reikšmingas. Mokytojų iš pašaukimo kantrus darbas bei jo rezultatai ir daro mus tuo, kuo norėtume būti, tai yra stipria valstybe.

Ačiū jums už jūsų darbą, ačiū už tai, kad jaučiate pašaukimą ir jo vedami dalijatės tuo, ką mokate patys, ką sužinote ir kuo esate“, – sakė I. Šimonytė.

„Jūsų kūrybiškumas, inovatyvumas, nuolatinis judėjimas ir gebėjimas uždegti kitus yra tai, už ką jums dėkoja ne tik jūsų mokyklų bendruomenės, bet ir tie, su kuriais dalijatės savo patirtimi. Kiekvienas iš jūsų turite savo profesijos paslapčių, esate profesijos didmeistriai ir kiekvienas savaip matuojate savo darbo rezultatus. Bet vis tik norėčiau Jums palinkėti vieno paprasto dalyko - spindinčių mokinių akių. Tegu jos spindi taip, kaip jūsiškės, uždegančios ir įkvepiančios kitus“, - sakė ministrė J. Šiugždinienė.

Metų mokytojo premija teikiama už ypatingus nuopelnus švietimui, ugdymui, už kūrybišką darbą ir patirties dalijimąsi su visa mokytojų bendruomene. Nuo 1998 m. šia premija apdovanota 120 Lietuvos mokytojų.