BDAR
Close

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Aptartos Lietuvos galimybės prisidėti didinant vakcinų gamybos apimtis

Data

2021 04 28

Įvertinimas
0
komisaras .jpg

Premjerė Ingrida Šimonytė nuotoliniu būdu susitiko su Europos Komisijos nariu, atsakingu už Europos Sąjungos (ES) vidaus rinką, Thierry’iu Bretonu ir aptarė, kaip Lietuva galėtų prisidėti prie ES pastangų plėsti COVID-19 vakcinos gamybą.

ES komisaras Th. Bretonas papasakojo apie žingsnius, kurių imasi Komisija tam, kad paspartintų ir padidintų COVID-19 vakcinos gamybos apimtis, o dabartinis vakcinų tiekimas visoms Bendrijos šalims vyktų sklandžiai.

Lietuvos premjerė pabrėžė, kad Lietuva galėtų prisidėti prie bendrų ES pastangų ieškant sprendimų dėl didesnio kiekio vakcinų gamybos.

„Turime pasaulinio lygio biotechnologijos pramonę, pasižyminčią ypač stipriu moksliniu ir tyrimų potencialu. Neabejoju, kad Lietuvos mokslininkai ir verslas, bei užmegztos naujos  partnerystės galėtų prisidėti prie ES pastangų užtikrinti didesnę vakcinų gamybą“, – sakė I. Šimonytė.

Pokalbio metu taip pat buvo aptarta objektyvios informacijos apie vakcinavimą svarba, planai dėl Europos žaliojo paso.

Premjerė pakvietė komisarą su vizitu artimiausiu metu apsilankyti Lietuvoje.