Vyriausybėje pristatyti „Kurk Lietuvai“ programos rezultatai

Data

2018 03 13

Įvertinimas
0
LRVK_20180313_0080.jpg

Šiandien (kovo 13 d.) Vyriausybės rūmuose programos „Kurk Lietuvai“ dalyviai pristatė pirmuosius šių metų projektų rezultatus: diegiamą stipendijų užsienyje sistemą, pasiūlymus dėl atsparumo hibridinėms grėsmėms didinimo, Psichikos sveikatos centruose teikiamų paslaugų kokybės stebėsenos modelį, virtualios buveinės konceptą bei kitus siūlymus, gerinančius Lietuvos konkurencingumą.

Nuo 2016 m. VšĮ „Investuok Lietuvoje“ koordinuojama programa vykdoma kartu su Vyriausybės kanceliarijos projektu „Atviros Vyriausybės iniciatyvos“. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis sako, kad programa sprendžia aktualius valstybei kylančius iššūkius, pritraukdama profesionalus, turinčius tarptautinės darbo ir studijų patirties. Premjeras linkėjo programos dalyviams drąsiai įgyvendinti savo sumanymus. „Valstybės tarnybai reikia pokyčių. Reikia žmonių, kurie kuria. Todėl kurkite ir dirbkite Lietuvai. Šis darbas prasmingas. Yra daugybė pavyzdžių, kuomet sprendimai įgyvendinami iki pat galo. Džiaugiuosi, kad geros idėjos ne nugula į stalčių, o pasitarnauja geresnei Lietuvai kurti“, – kalbėjo Ministras Pirmininkas.

Šį pusmetį 23 programos dalyviai, grįžę iš Danijos, Jungtinės Karalystės, Nyderlandų, JAV, Prancūzijos, Vokietijos, Belgijos, Pietų Korėjos ir Nepalo, jau įgyvendino 13 pokyčių projektų. Projektų vadovai, dirbę su švietimo klausimais, sukūrė ir užtikrino į verslo poreikius orientuotos doktorantūros modelį, parengė stipendijų suteikimo pilnoms studijoms užsienyje tvarkos projektą, įtraukiant studentų grąžinimo mechanizmą, pateikė 13 rekomendacijų viešajam ir nevyriausybiniam sektoriui, kaip būtų galima ES klausimus integruoti į formalias ir neformalias švietimo ir ugdymo programas bei kitas pilietiškumo skatinimo veiklas. Ekonomikos srities specialistai identifikavo galimas rizikas ir naudas listinguojant VVĮ bei atliko detalią galimų listinguoti įmonių analizę, atliko detalią analizę dėl disponavimo žemės sklypais bei pateikė pasiūlymus procedūrų optimizavimui. Parengta schema, kuri suteiks daugiau aiškumo tiek investuotojams, tiek su jais viešajame sektoriuje dirbantiems specialistams. Taip pat atlikta virtualios buveinės sukūrimo Lietuvoje galimybių-rizikų analizė dėl dviejų buveinės formų, fizinės ir virtualios, įteisinimo, ir pradėta įgyvendinti strategija virtualios buveinės įdiegimui, kuri leistų Lietuvai tapti pirmąja Europos šalimi, nereikalaujančia fizinio buveinės adreso.

Programos metu taip pat daug dėmesio skiriama viešojo sektoriaus administracinės naštos mažinimui bei veiklų efektyvinimui. Šį pusmetį parengtos administracinės naštos mažinimo rekomendacijos supaprastinant ikiteisminio tyrimo vykdymą smurto artimoje aplinkoje atvejais bei užtikrinant, kad papildomi resursai būtų nukreipti tokių nusikalstamų veikų efektyviam užkardymui. Taip pat sukurtas Psichikos sveikatos centruose teikiamų paslaugų kokybės stebėsenos modelis. Tai yra pirmas žingsnis diegiant stebėsenos sistemą, skirtą gerinti pirminio lygio psichikos sveikatos priežiūrą Lietuvoje.

„Džiugu, kad programos dalyviai ne tik pritaiko geriausias užsienio šalių praktikas, bet ir generuoja unikalias idėjas, kurios gali tapti pavyzdžiu kitoms šalims. Viena tokių - virtualios buveinės iniciatyva, sudaranti verslo subjektams galimybę atsisakyti fizinio registracijos adreso. Tai mažintų ne tik verslo subjektų, bet ir valstybės laiko ir resursų sąnaudas bei gerintų verslo aplinką,” - džiaugėsi programos vadovė Agila Barzdienė.

Programa „Kurk Lietuvai“ nuo 2012 m. kviečia tarptautinės patirties turinčius profesionalus prisijungti prie viešojo sektoriaus. Apie 80 procentų dalyvavusiųjų programoje vėliau lieka dirbti Lietuvoje. Virš 50 procentų praėjusių metų dalyvių toliau tęsia įvairias veiklas šalies viešajame sektoriuje.