Vyriausybė toliau vykdo įsipareigojimus: Pietryčių Lietuvos gyventojai matys daugiau lenkiškų kanalų

Data

2018 05 09

Įvertinimas
0
televizija.jpg

Šiandien per Lietuvos skaitmeninės antžeminės televizijos tinklus Pietryčių Lietuvoje oficialiai pradedami retransliuoti 5 nekoduoti Lenkijos TV kanalai: TVP Polonia, TVP Info, TVP Historia, NUTA.TV ir Power.

Naujieji lenkiški kanalai bus matomi Vilniaus mieste, Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose. Taip pat šiuos kanalus turės galimybę matyti dalis Ignalinos, Anykščių, Molėtų, Ukmergės, Jonavos, Širvintų, Vievio, Kaišiadorių, Elektrėnų, Trakų, Varėnos ir Alytaus raj. savivaldybių  gyventojų (žr. pridedamą žemėlapį).

Retransliacijos projekto užsakovas yra Susisiekimo ministerija, vykdytojas – AB Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras).

Trečiadienį Vilniaus televizijos bokšto siųstuvų salėje surengtoje oficialioje lenkiškų kanalų starto ceremonijoje dalyvavusio Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio teigimu, ši Vyriausybė nuo pat pradžių didelį dėmesį skyrė regionų politikai, socialinės, ekonominės ir informacinės atskirties mažinimui, todėl neatsitiktinai pirmas jo, kaip Premjero, vizitas 2017 m. sausį buvo surengtas Šalčininkų rajone. Taigi lenkiškų kanalų retransliacija – Vyriausybės vykdomų įsipareigojimų tąsa.

„Kalbėdamasis su šio rajono žmonėmis dar kartą supratau, kad Vyriausybė turi žengti konkrečius žingsnius, kad vietos gyventojams būtų suteikta prieiga prie įvairesnių informacijos šaltinių. Per šiek tiek daugiau nei metus (tai rekordiškai trumpas laikotarpis) radome lėšų biudžete ir įgaliojome Lietuvos radijo ir televizijos centrą vesti derybas dėl Lenkijos transliuojamų TV kanalų retransliavimo Pietryčių Lietuvoje. Šiandien turime rezultatą. Tai ne alternatyva Lietuvos TV kanalams, tai – visuomenės poreikio žinoti daugiau užtikrinimo priemonė“, - sakė Ministras Pirmininkas.

Vyriausybės vadovas taip pat pranešė, kad Lietuvos radijo ir televizijos centro ir LRT vadovybės dėka bus padidinta siųstuvų galia Lazdijuose. Tai sustiprins nacionalinio transliuotojo LRT programų signalą regione, taip pat ir tankiai lietuvių gyvenamose Lenkijos teritorijose, pavyzdžiui, Seinuose.

Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Urszula Doroszewska  taip pat pabrėžė retransliacijos svarbą.

„Su dideliu malonumu priimu penkių Lenkijos televizijos kanalų transliavimo Lietuvos teritorijoje pradžią. Tai labai svarbus įvykis. Tai aiškus patvirtinimas, kad sumanaus Lenkijos ir Lietuvos bendradarbiavimo dėka galime efektyviai įgyvendinti mūsų dvišaliams santykiams labai svarbius projektus“, -  kalbėjo U. Doroszewska.

Pasak Telecentro vadovo Remigijaus Šerio, Pietryčių Lietuvos gyventojai, norintys papildyti per nemokamą antžeminę skaitmeninę televiziją žiūrimų programų paketą 5 lenkiškais kanalais turėtų pirmiausiai savo televizoriuose įjungti automatinę TV kanalų paiešką. Nauji lenkiški kanalai yra transliuojami iš Vilniaus TV bokšto, taip pat iš bokštų, stovinčių Mikantonių km. (šalia Šalčininkų) ir Švenčionyse, todėl geresniam TV signalo priėmimui padėtų teisingas lauko antenos suorientavimas vieno iš šių bokštų kryptimi. Taip pat gyventojai gali kreiptis pagalbos ir konsultacijų į Telecentrą nemokama linija 8 (5) 200 15 15.

Lenkiškų kanalų  transliuotojų – Telewizja Polska ir Michał Winicki Entertainment  – atstovai  trumpai apibūdino Pietryčių Lietuvoje pradedamų retransliuoti programų turinį:

1. TVP INFO – informacinis naujienų kanalas, supažindinantis žiūrovus su naujausiomis Lenkijos ir pasaulio politikos, ekonomikos, kultūros, sporto aktualijomis, naujienomis bei vykstančiais svarbiais įvykiais.

2. TVP POLONIA – pramoginis-informacinis kanalas, skirtas lenkų tautybės bendruomenėms Europoje ir pasaulyje, kurio programoje televizijos serialai, biografinė/istorinė dokumentika, filmai, koncertai, teatro spektakliai bei naujienos apie Lenkijoje vykstančius įvykius.

3. TVP HISTORIA – populiariausias istorinis kanalas ir antras pagal populiarumą pažintinis kanalas Lenkijoje, kuriuo transliuojami filmai ir laidos apie įvairius Lenkijos, Europos ir pasaulio istorijos laikmečius - nuo senovės istorijos iki šiuolaikinės istorijos, o taip pat gamtos dokumentika, žiūrovą supažindinanti  su gamtoje įvykusiais pokyčiais.

4. NUTA.TV – muzikinis pramoginis kanalas, programoje dominuoja populiariausi šiuolaikiniai ir pastarojo dešimtmečio muzikos kūriniai.

5. POWER TV – muzikinis pramoginis kanalas, transliuojami  populiariausi 80-ųjų, 90-ųjų metų muzikos kūriniai. Kanalo tinklelyje apie 50 proc. laiko skiriama lenkiškai muzikai.

Lenkijos televizijos programoms retransliuoti Lietuvoje skirta apie 349 tūkst. eurų per metus. Sutartis su retransliuotoju sudaroma  vieneriems metams, numatant galimybę pratęsti šią sutartį dar du kartus po vienus metus. Retransliuojamų kanalų sąrašas nėra galutinis – numatyta galimybė jį praplėsti.