Premjeras: Vyriausybę džiugina konstruktyvus socialinis dialogas

Data

2018 03 14

Įvertinimas
0
LRVK_20180314_0004.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su  Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacijos „Eurochambres“ generaliniu sekretoriumi Arnaldo Abruzzini. Susitikimo metu  aptarta socialinės partnerystės svarba, šalies ūkio plėtros tendencijos, BREXIT bei globalių ginčių dėl tarptautinės prekybos politikos įtaka Europos Sąjungos ekonomikos raidai. 
Premjeras akcentavo, kad Lietuvos bendrasis vidaus produktas 2017 metais augo 3,8 proc. – tai sparčiausias augimo tempas per paskutinius penkerius metus, jis gerokai didesnis už ES vidurkį, kuris siekė  2,5 procentus. Vyriausybės vadovas pasidžiaugė, jog  Pasaulio banko tyrime „Doing Business 2018“ Lietuva iš 21 pakilo į 16 vietą ir yra palankiausių pasaulio valstybių 20-tuke tarp 190 šalių.

Pažymėta, kad auga investicijų į Lietuvą srautai, palyginti su 2016 metais, naujų darbo vietų skaičius augo 40 proc., o investicijų – 53 procentais. Lietuvos prekių ir paslaugų eksportas didėjo net 13,2 proc.

Anot premjero, pagrindiniai Vyriausybės tikslai - sumažinti šešėlinę ekonomiką, padidinti dirbančiųjų finansinį ir socialinį saugumą, gerinti konkurencinę aplinką.

„ Šiais metais per rekordiškai trumpą laiką tikimės tapti EBPO nariais. Lietuvos ekonomikos augimas liudija asocijuotų verslo struktūrų ir ,žinoma Pramonės, prekybos ir amatų rūmų asociacijos sėkmingą veiklą. Aš džiaugiuosi, kad ši asociacija yra konstruktyvus Vyriausybės socialinis partneris ir mes glaudžiai bendradarbiaujame“,- pabrėžė Ministras Pirmininkas S.Skvernelis.  

Europos prekybos ir pramonės rūmų asociacija - vienas svarbiausių ES socialinių partnerių, šiais metais ji mini 60-ies metų veiklos sukaktį. Šiuo metu „Eurochambres“ veikia 44 šalyse, reprezentuoja daugiau  kaip 20 milijonų įmonių.