Premjeras: VST sparčiai žengia į priekį

Data

2017 03 31

Įvertinimas
0
IMG_4587.jpg

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis 10-ųjų įkūrimo metinių proga pasveikino Viešojo saugumo tarnybos prie Vidaus reikalų ministerijos (VST) pareigūnus. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose vykusiame iškilmingame minėjime premjeras padėkojo tarnybos atstovams už pasiektus darbo rezultatus ir linkėjo sėkmingai juos tęsti.

 „Prieš kelis metus dar eidamas vidaus reikalų ministro pareigas linkėjau Jums tapti modernia ir vakarietiška tarnyba. Šiandien matau, kad padarėte aiškų ir žymų proveržį. Nesustokite tobulėti, kelkite sau pačius aukščiausius tikslus ir juos pasiekite“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Šiame renginyje garbingo įvertinimo sulaukė nuo 2015-ųjų Viešojo saugumo tarnybai vadovaujantis pulkininkas Ričardas Pocius. Premjeras jam suteikė vidaus tarnybos generolo laipsnį bei įteikė tai žyminčius antpečius.

Vyriausybės nutarimu 2007 metais specialiosios parengties Vidaus tarnybos I-asis ir II-asis pulkai buvo  reorganizuoti į Viešojo saugumo tarnybą.   

Tarnybos pareigūnai saugo ir konvojuoja nuteistuosius ir suimtuosius, likviduoja konfliktines situacijas laisvės atėmimo vietose, prireikus palaiko viešąją tvarką masinių renginių metu ir talkina kovos su nusikalstamumu operacijose. Po reorganizavimo VST pavestos ir naujos funkcijos – užtikrinti svarbių valstybės objektų apsaugą, vykdyti asmenų paiešką, dalyvauti tarptautinėse misijose.