Premjeras: viso pasaulio lietuvius kviečiu susitelkti

Data

2018 07 08

Įvertinimas
1
MP pasveikino PLB Seimą.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasveikino jubiliejinio Pasaulio lietuvių bendruomenės XVI Seimo dalyvius ir padėkojo už indėlį prisidedant prie sėkmingos valstybės raidos.

Pasak premjero, šią savaitę į Lietuvos valstybės šimtmečio minėjimo renginius susirinko ir kaip viena šeima džiaugiasi viso pasaulio lietuviai. Sekmadienis -  istorinė data ir Pasaulio lietuvių bendruomenei, nes pirmasis Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimas įvyko lygiai prieš 60 metų. Tada buvo priimta ir visus lietuvius visame pasaulyje aktyviai vienyti pradėjusi Pasaulio lietuvių bendruomenės konstitucija ir išrinkta pirmoji pasaulio lietuvių bendruomenės valdyba.

Savo ir visos Vyriausybės vardu premjeras padėkojo Pasaulio lietuvių bendruomenei ir visiems pasaulio lietuviams už pastangas kovojant dėl Lietuvos laisvės, o ją  atkūrus – už  kasdienį indėlį užtikrinant sėkmingą Lietuvos valstybės raidą.

„Nė vieno jūsų pastangos ir patarimai nenuėjo perniek, o rezultatai – akivaizdūs. Šiandien Lietuva yra klestinti demokratinė valstybė, aktyvi ir pilnateisė visų svarbiausių tarptautinių organizacijų  - Europos Sąjungos, NATO, o nuo šiemet – ir Europos Bendradarbiavimo ir Plėtros Organizacijos narė“, - sakė S. Skvernelis.

Kitais metais sukanka 70 metų, kai Augsburge buvo paskelbta Lietuvių Charta, žengtas tuo metu dar vienas svarbus žingsnis stiprinant pasaulio lietuvių bendruomenę ir vienybę.  Šiai sukakčiai paminėti Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė  Pasaulio lietuvių metais.

Linkėdamas sėkmingo ir produktyvaus darbo šiam jubiliejiniam Pasaulio lietuvių bendruomenės Seimui, Vyriausybės vadovas kvietė visus susitelkti, kad ir kiti metai būtų paminėti prasmingai ir kartu, o jeigu bus nuspręsta 2019 m. rengti referendumą dėl pilietybės išsaugojimo – kartu ir vieningai siekti jo sėkmės.

Premjeras taip pat padėkojo visiems prisidėjusiems prie Globalios Lietuvos programos kūrimo bei įgyvendinimo.

„Nueitas ilgas kelias, todėl jau dabar kviečiu visus savo idėjomis prisidėti ir pagalvoti, kokią ją norime matyti po 2020 metų, kaip galėtume ją plėsti ir stiprinti, o per ją – skatinti lietuvius sugrįžti. Gražių švenčių, produktyvaus darbo ir sėkmės pasitinkant naują Lietuvos šimtmetį. Mūsų niekas neišskirs, o tai, kas jungia – tesujungia dar tvirčiau“, - sakė S.Skvernelis.