Premjeras: Valstybės šimtmetis – mūsų visų sėkmės istorija

Data

2018 11 09

Įvertinimas
1
A4S_4721.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo iškilmingame minėjime  „Vyriausybei – 100“, renginyje sveikinimo žodį tarė Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis, dalyvavo ankstesnių vyriausybių vadovai, ministrų kabineto nariai, istorikai, kiti garbūs svečiai.   
„Vieninga mūsų tauta užaugino ne vieną iškilią asmenybę. Moderniosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės istorijoje – ypatingi žmonės, aukoję laiką, jėgas ir gyvenimą. Jų paliktos mintys ir darbai visada bus šiandienos politikos pamatas ir stabilumo garantas. Šimto metų sukaktis yra mūsų visų sėkmės istorija! Lietuva šiandien yra atvira, drąsi ir patikima valstybė, savo istoriją ir gerovę kurianti kartu su kitoms Europos valstybėmis. Jos balsas girdimas tarptautinėje erdvėje, o pasiekimai vertinami visame pasaulyje“,- pabrėžė premjeras.
Vyriausybės vadovas padėkojo visiems Lietuvos kūrėjams – dirbusiems praeityje ir triūsiantiems šiandien, sakydamas, kad jų nuolatinis rūpinimasis krašto reikalais, aukojamas laikas, Lietuvos vizijos kūrimas yra pati geriausia dovana šimtmečio proga. Kiekvienas mažiausias darbas, atliktas iš širdies, užtikrina Lietuvos gerovę ir sėkmę. Todėl, pasak premjero, dera didžiuotis savo valstybe,  visada branginti iškovotą laisvę ir nepriklausomybę.
Vyriausybės rūmuose taip pat atidaryta pirmosios vyriausybėms skirta paroda, pristatyta istoriko Algimanto Kasparavičiaus knyga  „Pirmieji Lietuvos ministrų kabinetai 1918 metais Vilniuje“. Joje apžvelgiami įvairūs krašto organizaciniai darbai, vykdomosios valdžios pamatų kūrimas.

Pasak Vyriausybės kanclerio Algirdo Stončaičio, nors pirmoji Vyriausybė dirbo neilgai, bet drąsiai  ryžtingai ėmėsi modernios Lietuvai valstybės kūrimo darbų. Per pusantro mėnesio  A. Voldemaro Ministrų kabinetas surengė net 22 posėdžius, kurių metu sprendė itin sudėtingus politinius ir praktinius valdžios perėmimo, ministerijų įsikūrimo, kitų valdžios institutų formavimo ir organizavimo klausimus. Anot A.Stončaičio, su didele pagarba šiandien minime Lietuvos valstybės kūrėjus apie kurių veiklą, nuveiktus darbus ir dideles pastangas liudija tiek fotografijų ekspozicija, tiek išleista knyga.