Premjeras: suprantame žemės ūkio konkurencingumo svarbą, bet mokesčių lengvatų revizija turi apimti ir šį sektorių

Data

2017 04 20

Įvertinimas
0
18553_db2f5ff29a2e869fb1aeeaaa0d27d2b4.jpg

Šiandien Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis interviu „Žinių radijo“ laidoje „Pozicija“ aptarė Seime pristatytą Vyriausybės ataskaitą, kalbėjo apie mokesčių sistemos pertvarką.

Kalbėdamas apie mokesčių surinkimą premjeras pabrėžė, kad Lietuvoje turime pernelyg daug mokestinių lengvatų. „Įvairiais skaičiavimais, dėl to nesurenkame apie milijardą eurų. Turėsime priimti sprendimus, kad tos lengvatos ar režimai skatintų ekonomikos augimą, darbo vietų kūrimą, duotų  pridėtinę vertę verslui ir per mokesčius grįžtų valstybei“, – sakė Vyriausybės vadovas.

S. Skvernelis taip pat užsiminė apie būtinybę didinti verslo konkurencingumą. „Tą turime daryti ne per darbo užmokestį, o per darbo našumą. Tam reikalingos investicijos į atsinaujinančias technologijas“, – kalbėjo premjeras.

Ministro Pirmininko teigimu, Vyriausybė supranta Lietuvos žemės ūkio konkurencingumo svarbą, bet mokesčių lengvatų revizija turės apimti ir šį sektorių.

„Turime peržiūrėti viską be išankstinio nusiteikimo kokios nors verslo grupės atžvilgiu. Tikrai suprantame žemės ūkio svarbą Lietuvai, tikrai manome, kad jis turi būti konkurencingas, žinome, kad jo subsidijavimas yra skirtingas naujose Europos Sąjungos (ES) valstybėse ir senosiose. Turime padaryti, kad socialinio teisingumo būtų daugiau ir šioje ūkio šakoje”, – kalbėjo S. Skvernelis.