Premjeras: studentams svarbūs klausimai bus sprendžiami operatyviau

Data

2018 02 13

Įvertinimas
0
tomas_razmus-4218 (3).jpg


Premjeras: studentams svarbūs klausimai bus sprendžiami  operatyviau

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis antradienio rytą pusryčiavo kartu su Lietuvos studentų sąjungos atstovais. Susitikimo metu aptarti studentams rūpimi klausimai: skatinamųjų stipendijų dydis, bendrabučių padėtis, studentų ateitis aukštųjų mokyklų konsolidacijos kontekste, studijų prieinamumas studentams su negalia ir kiti.

„Prastos studentų buities sąlygos bendrabučiuose tikrai yra žinomos, todėl noriu patvirtinti, kad konsolidacijos procese lėšos už parduotą  perteklinį aukštųjų mokyklų turtą bus grąžintos aukštajam mokslui. Visų pirma – tai studentų bendrabučių renovavimui, ypatingai kalbant apie vidaus renovaciją, kuri iki šiol buvo antrame plane,“ – studentams pažadėjo Premjeras.

Premjeras taip pat sutiko su būtinybe skirti papildomą finansavimą skatinamosioms studentų stipendijoms. Sutarta ateityje toliau bendradarbiauti, siekiant pasirašyti susitarimą tarp studentų ir Vyriausybės, kuris apibrėžtų šių stipendijų kilimą.

Taip pat buvo aptartas ir opus negalią turinčių studentų klausimas. Pagal šiandieninį reglamentavimą,  siekdami tikslinės stipendijos dėl negalios, šie studentai negali turėti akademinių skolų. Ministras Pirmininkas sutiko su principine nuostata, kad akademiniai pasiekimai turi būti atskirti nuo pagalbos studentui dėl negalios, ir pažadėjo artimiausiu metu peržiūrėti šį reglamentavimą.