Premjeras: strateginės partnerystės ryšiai su JAV – Lietuvos užsienio politikos prioritetas

Data

2018 08 02

Įvertinimas
0
JAV KONGRESAS .jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su  Lietuvoje viešinčia JAV kongreso narių delegacija ir aptarė JAV ir Lietuvos tarpusavio santykių aktualijas bei iššūkius regiono saugumo situacijai.

Premjeras pabrėžė, kad strateginės partnerystės ryšiai su JAV – Lietuvos užsienio politikos prioritetas, pasidžiaugė intensyvia dvišale santykių darbotvarke, padėkojo JAV už nuolatinę paramą ir strateginę partnerystę.

“Jungtinių Valstijų lyderystė išlieka esmine sąlyga išlaikant po Antrojo pasaulinio karo sukurtą pasaulinę tvarką, teisės normų pagalba užtikrinančią taiką ir gerovę. Noriu pabrėžti transatlantinės vienybės svarbą. Negalime net leisti suabejoti, kad NATO yra tvirtas ir patikimas aljansas. Mes juk žinome, su kuo turime reikalą, ir bet kokios vidinės abejonės būtų išnaudotos. Mes NATO solidarumu neabejojame”, - sakė S.Skvernelis.

Per susitikimą didelis dėmesys buvo skirtas saugumo situacijai regione. Pasak Vyriausybės vadovo, saugumas išlieka vienas svarbiausių Lietuvos prioritetų, todėl išlaidos šalies gynybai šiais metais pasieks 2 proc. BVP. Lietuvai siekiant nuolatinio JAV pajėgų dislokavimo mūsų regione, padėkota už esminę JAV paramą vystant gynybinius pajėgumus regione.

Taip pat buvo aptarti bendri saugumo ir gynybos projektai bei parama Ukrainos bei Sakarvelo euroatlantinei krypčiai.

Ekonomikos srityje Premjeras užtikrino, kad Lietuva yra saugi erdvė JAV verslui, pabrėžė JAV reikšmę tiekiant suskystintas gamtines dujas Europos rinkai ir Lietuvą pateikė kaip sėkmės pavyzdį – esame vieni pirmųjų Europoje pradėję importuoti amerikietiškas suskystintas dujas per Klaipėdos terminalą ir to gali pasimokyti visa ES.

Lietuva yra toliau pasirengusi stiprinti bendradarbiavimą su JAV gynybos ir saugumo, energetinio saugumo, verslo ir prekybos, mokslinių tyrimų ir jaunimo mainų kryptimis.

Kongreso nariai padėkojo Lietuvai už jos indėlį į tarptautines operacijas bei lyderystę laikantis NATO įsipareigojimų.