Premjeras S. Skvernelis: VST pažanga – daugiau nei akivaizdi

Data

2017 09 08

Įvertinimas
0
IMG_2218.jpg

Ketvirtadienį Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Viešojo saugumo tarnyboje (VST) prie Vidaus reikalų ministerijos.

Tarnybos vadas Ričardas Pocius premjerą supažindino su pasiektais rezultatais, pristatė trumpą veiklos ataskaitą, pagrindinius Tarnybos ateities tikslus ir veiklos tobulinimo gaires. 

Premjerui pademonstruota atnaujinta, šiuolaikinė VST ginkluotė, specialiosios technikos priemonės, taip pat neseniai pradėjęs veikti Jungtinių operacijų centras, kuris sukurtas efektyviam tarnybos pajėgumų ir operacijų valdymui 24 val. per parą. 

Vyriausybės vadovui taip pat pristatytas nuolatinis VST pasirengimas nedelsiant reaguoti į galimas provokacijas, incidentus, teroro išpuolius ir bet kokias kitas grėsmes viešajam saugumui valstybės viduje.

„Akivaizdu, kad vos per dvejus metus VST padarė milžinišką pažangą: tiek kalbant apie ginkluotės ir technikos atnaujinimą, tiek apie tarnybos efektyvią veiklą, tiek apie pareigūnų motyvaciją, skatinimą ir socialinių garantijų užtikrinimą“, – teigė premjeras S. Skvernelis.

Nuo 2015-ųjų pirminės ir vidurinės grandžių vidutinis VST pareigūno darbo užmokestis padidėjo 27 proc., šiuo metu vidutinis pareigūno atlyginimas – 754 eurai (atskaičius mokesčius). Tarnybos transporto parkas atnaujintas 72 proc. – lygiai kaip ir kompiuterinė bei organizacinė technika. Ginkluotė, amunicija ir individualios apsaugos priemonės atnaujintos beveik 50 proc.