Premjeras S. Skvernelis: elektros tinklų sinchronizavimas – strategiškai svarbus visam regionui

Data

2018 06 04

Įvertinimas
1
Talinas.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis vieši Taline, kur Regioniniame vyriausybių vadovų susitikime su Latvijos, Estijos premjerais ir Lenkijos užsienio reikalų ministru, aptarė elektros tinklų sinchronizavimą su Vakarų Europa.

Baltijos šalių ir Lenkijos vyriausybių vadovų susitikime buvo derinamos pozicijos, nes  Baltijos šalys birželį planuoja pasirašyti politinį susitarimą dėl elektros tinklų sinchronizavimo su Vakarų Europa.

 Premjeras S. Skvernelis pažymėjo, kad energetinis saugumas tebėra svarbi susitikimų tema, todėl dedamos visos pastangos realizuojant jau pradėtus ir siekiant kuo greičiau įgyvendinti kitus gyvybiškai svarbius projektus.

„Lenkija ir Lietuva jau turi suskystintų dujų terminalus, veikia elektros jungtys su Švedija, Lenkija ir Suomija, Baltijos šalis ir Lenkiją susies dujotiekis, tačiau vienas strategiškai svarbus projektas, kuriam įgyvendinti reikalingas kuo skubesnis sutarimas – tai elektros jungčių tarp Baltijos šalių sinchronizacija su Lenkija. Jau 14 metų esame Europos Sąjungos ir NATO nariai, tačiau elektros srityje vis dar priklausome senajam BRELL-RING“, – sakė S. Skvernelis.

Ministro Pirmininko teigimu, projektas svarbus ne tik Lietuvai ir Lenkijai, bet ir visam regionui. Norima, kad šio mėnesio pabaigoje Briuselyje įvyksiančioje Europos Vadovų Taryboje susitarimą dėl sinchronizacijos pasirašytų visos keturios šalys.  

„Tai svarbu simboliškai, svarbu strategiškai ir ne ką mažiau svarbu finansiškai, nes padidėtų mūsų svoris derybose su Europos Komisija“, - teigė Lietuvos Vyriausybės vadovas. 

Taline pirmadienio rytą S. Skvernelis susitiko su Estijos premjeru Juriu Ratu ir  aptarė dvišalį bendradarbiavimą, europinio geležinkelio „Rail Baltica“ projektą.  Premjeras akcentavo, kad „Rail Baltica“ projektas yra prioritetinis Lietuvai dėl ekonominės ir socialinės regiono integracijos skatinimo. Sklandus dvišalis bendradarbiavimas būtinas sėkmingam jo vystymui. Įgyvendinus „Rail Baltica“ projektą, sukurta infrastruktūra taps reikšminga šalies strateginės infrastruktūros dalimi, reikalinga nacionaliniam saugumui užtikrinti. S. Skvernelis pabrėžė būtinybę užtikrinti tęstinį ir reikšmingą ES finansavimą kitoje finansinėje perspektyvoje (po 2020 m.) tam, kad projektas būtų baigtas laiku.

Ministras Pirmininkas Estijoje pirmadienį dar susitiks su Europos Sąjungos regioninės politikos komisare Corina Cretu, kur numatyta aptarti  daugiametę finansinę perspektyvą ir Lietuvos pozicijas. Premjeras  dalyvaus darbo pietuose su Europos  investicijų banko viceprezidentu Alexander Stubb ir EK pirmininko pavaduotoju Andrus Ansip. Vizitą Premjeras užbaigs dalyvavimu 9-ajame metiniame Baltijos jūros regiono strategijos forume.