Premjeras: pasiekėme naują socialinio dialogo lygį

Data

2018 11 05

Įvertinimas
1
nacioanlinis.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Vyriausybės rūmuose vykusioje Nacionalinės kolektyvinės sutarties dėl pareiginės algos bazinio dydžio pasirašymo ceremonijoje. Tokia nacionalinė kolektyvinė sutartis pasirašyta pirmą kartą Lietuvos istorijoje.

„Ši nacionalinė kolektyvinė sutartis yra derybų tarp nacionalinių Lietuvos profesinių sąjungų organizacijų  –  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos, Lietuvos profesinės sąjungos „Sandrauga“ –  ir Vyriausybės atstovų rezultatas. Tai rodo naują dirbančiųjų ir darbuotojų atstovų socialinio dialogo kokybę, taip pat šiuo svarbiu žingsniu sudaromos galimybės ir rodomas  pavyzdys plėtoti šį dialogą ateityje“,- sakė premjeras.

Šioje kolektyvinėje sutartyje yra nustatomas pareiginės algos bazinis dydis 2019 metams, kuris atsižvelgiant į mokestinę reformą, įsigaliosiančią nuo 2019 m. sausio 1 d., yra 173 eurai. Tai palies apie 230 tūkst. darbuotojų ir tarnautojų, pareikalaus apie 31 mln. eurų.

Pareiginės algos bazinis dydis bus taikomas valstybės politikų, valstybės pareigūnų, valstybės tarnautojų, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojų pareiginėms algoms, Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo teisėjų atlyginimams, bendrosios kompetencijos ir specializuotų teismų teisėjų atlyginimams, karių tarnybiniams atlyginimams ir kitoms teisės aktuose nustatytoms išmokoms apskaičiuoti 2019 metais.

Taip pat atskiromis šios kolektyvinės sutarties nuostatomis yra įtvirtinamos atskiros papildomos garantijos šią sutartį pasirašiusiųjų profesinių sąjungų nariams.