Premjeras: neturime taikstytis su jokiu smurtu

Data

2018 02 05

Įvertinimas
0
LRVK_20180205_0006.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis lankėsi Europos lyčių lygybės institute, vienintelėje Lietuvoje veikiančioje Europos Sąjungos institucijoje.

Premjeras padėkojo visiems šios institucijos darbuotojams už svarbią veiklą siekiant  lyčių lygybės.  „Jūsų pastangų dėka nuolatos auga  pilietiškai nusiteikusi visuomenės dalis, vis daugiau žmonių ima suprasti lyčių lygybės  reikšmę visose mūsų gyvenimo srityse. Labai svarbu, kad  institutas analizuoja bendrą lyčių lygybės padėtį Europos Sąjungoje, identifikuoja didžiausias problemas ir teikia rekomendacijas kaip jas spręsti konkrečiose šalyse. Aš manau, kad užtikrinant  vienodas vyrų ir moterų teises, Lietuvoje yra padaryta didelė  pažanga, o kai kuriais parametrais lenkiam nemažai kitų ES valstybių“,- sakė Vyriausybės vadovas.

Europos lyčių lygybės instituto vadovė Virginija Langbakk pasidžiaugė, kad per septynerius ES institucijos gyvavimo metus čia pirmą kartą apsilankė Lietuvos premjeras. Ji  pasiūlė premjerui prisijungti prie pasaulinės Baltojo kaspino kampanijos, kovojant su smurtu prieš moteris. Premjeras padėkojo už šį pasiūlymą ir pabrėžė, kad nesitaikstymas su visų formų smurtu prieš moteris yra ne tik šios vyriausybės prioritetas, bet ir jam asmeniškai labai svarbi tema. Pasak Vyriausybės vadovo, čia nepakanka vien tik teisinių priemonių, reikia ir platesnio visuomeninių organizacijų užsiangažavimo, paprasčiausiai, būtinas didesnis visuomenės nepakantumas.