Premjeras: neturime alternatyvų transatlantinei vienybei

Data

2018 11 26

Įvertinimas
1
LRVK_20181126_0007.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Prancūzijos ambasadore Lietuvoje Claire Lignieres-Counathe ir aptarė bendradarbiavimo potencialą, partnerystės stiprinimo galimybes.    

Premjeras pasidžiaugė puikių dvišalių santykių raida, augančiomis ekonominio bendradarbiavimo apimtimis, kultūrinių iniciatyvų gausa ir išsakė siekį toliau gilinti Lietuvos ir Prancūzijos strateginę partnerystę.
Vyriausybės vadovas informavo, kad siekiant didesnės konkurencijos mažmeninėje prekyboje laukiame ir Prancūzijos kompanijų atėjimo į augančią Lietuvos rinką.
„Regime, kad turistai iš Prancūzijos vis labiau domisi Lietuva ir siekiame skatinti žmonių tarpusavio kontaktus, prancūzų kalbos sklaidą Lietuvoje“,- sakė premjeras.
Akcentuota, kad labai vertinamas Prancūzijos solidarumas bei indėlis stiprinant Lietuvos ir viso Baltijos regiono saugumą, ypač sveikintinas Prancūzijos karių dalyvavimas  NATO sąjungininkų pajėgose mūsų šalyje. Svarbu toliau stiprinti ES ir NATO valstybių narių bendradarbiavimą kovojant su hibridinėmis grėsmėmis, derinant išteklius, keičiantis patirtimi ir geriausia praktika. 
Pasak premjero, turėtume išlaikyti transatlantinį ryšį ir JAV dalyvavimą Europoje. Paralelinių iniciatyvų kūrimas gali sujaukti esamą saugumo architektūrą Europoje. Tai nėra nei Lietuvos, nei Prancūzijos interesas.
Akcentuota, jog Lietuva vertina principingą Prancūzijos poziciją Rusijos atžvilgiu. Reikalinga Europos vienybė atsakant į Rusijos keliamas grėsmes. Vakar dienos įvykiai Azovo jūroje dar kartą patvirtina taikomų sankcijų Rusijai prasmingumą.   
Įsibėgėjant deryboms dėl Europos Sąjungos finansinės perspektyvų gairių, premjeras dar kartą pabrėžė Lietuvos kertinius prioritetus – išlaikyti tinkamą finansavimą Sanglaudos politikai, tiesioginėms išmokoms žemės ūkio sektoriuje ir Ignalinos atominės elektrinės uždarymo programai.
Susitikimo metu taip pat pabrėžta, jog Rytų partnerystė - Lietuvos užsienio politikos prioritetas ir tam daugiau dėmesio turėtų skirti visa ES.