Premjeras: nemokama teisinė pagalba gyventojams turi išlikti pamatiniu standartu

Data

2018 04 13

Įvertinimas
0
LRVK_20180413_0030.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis dalyvavo Visuotiniame advokatų susirinkime, kur pasveikino šios profesijos atstovus, dėkojo už jų indėlį teikiant šalies gyventojams teisinę pagalbą.

„Esate teisinės sistemos dalis, stiprinanti žmogaus teisių bei laisvių apsaugos ir gynimo garantijas. Vertindamas advokatų profesionalumą ir indėlį teikiant tiek nemokamas paslaugas, tiek valstybės garantuojamą teisinę pagalbą, nuoširdžiai suprantu visus šioje veikloje kylančius iššūkius. Tačiau nemokama teisinė pagalba gyventojams turi būti užtikrinama kaip pamatinis standartas“, - teigė Vyriausybės vadovas.

Pažymėtina, kad pagerėjus valstybės finansinei situacijai, pavyko padengti ilgalaikius įsiskolinimus advokatams už suteiktas valstybės garantuojamas teisines paslaugas. 2017 m. rugsėjį įsigaliojo ir Vyriausybės sprendimas padidinti už antrinės teisinės pagalbos teikimą advokatams mokamo užmokesčio bazinį dydį, o nuo 2017 m. birželio sudarytos sąlygos taikyti grupės skundo institutą administraciniame procese. Pasak S. Skvernelio, tai daug veiksmingesnė asmenų teisių ir teisėtų interesų gynyba, kuria pasinaudojant yra būtinas advokato dalyvavimas.

Ministras Pirmininkas pabrėžė, kad nuo 2018 m. gegužės 25 d. Europos Sąjungoje bus pradėtas taikyti Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas. „Svarbus ne tik mūsų visų bendradarbiavimas, siekiant apginti asmens privatumą, bet ir konkretūs veiksmai bei idėjos, kaip padėti užtikrinti su duomenų apsauga susijusių klausimų prevenciją, atsakingai ir efektyviai spręsti problemas“, - kalbėjo S. Skvernelis.

Visuotinis advokatų susirinkimas yra aukščiausias Lietuvos advokatūros organas, šaukiamas kartą per metus. Šiais metais jis vyksta 28-ąjį kartą.