Premjeras: Nacionalinis susitarimas padės siekti esminių pokyčių daugelyje sričių

Data

2017 10 16

Įvertinimas
0
Dvišalė sutartis shutterstock_249898162.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis pasirašė Nacionalinį susitarimą su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos, Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ , Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Lietuvos verslo konfederacijos, Asociacijos  „Investors‘ Forum“, Lietuvos darbdavių konfederacijos, Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos atstovais.

„Tai labai svarbus žingsnis, liudijantis,  kad socialinis dialogas vystosi į aukštesnį ir kokybiškesnį lygį. Šis susitarimas su profsąjungomis, verslą ir investuotojus vienijančiomis organizacijomis sudarys galimybes mums glaudžiau bendradarbiauti, Vyriausybei sėkmingai siekti esminių pokyčių daugelyje sričių“,– sakė premjeras.        

Socialiniai partneriai ketina siekti mokesčių sistemos suderinamumo ir stabilumo, aukšto šalies konkurencingumo. Ketinama mažinti darbo jėgos apmokestinimą, perkeliant mokestinę naštą mažiau ekonomikos augimui žalingiems mokesčiams. Žadama nedidinti bendros mokestinės naštos verslui ir vadovautis principu, kad vieni mokesčiai būtų didinami mažinant kitus. Visus siūlomus mokestinius pakeitimus numatoma iš anksto aptarti su socialiniais partneriais.

Atsižvelgiant į ekonomikos augimą, įsipareigojama didinti darbuotojų darbo užmokestį, sukurti efektyvų bendrojo ugdymo mokyklų, profesinio mokymo ir aukštojo mokslo įstaigų tinklą. Bus siekiama  investuoti į darbuotojų kvalifikaciją, darbo sąlygų gerinimą ir veiklos svarbą atitinkantį darbo užmokestį.

Nacionaliniame sutarime numatyta didinti viešojo sektoriaus efektyvumą, optimizuoti darbuotojų skaičių ir gerinti teikiamų  paslaugų kokybę. Didelį dėmesį žadama skirti  švietimo ir mokslo kokybės, efektyvumo ir mokymosi visą gyvenimą užtikrinimui.

Vystant ir toliau stiprinant socialinį dialogą, numatyta iki 2018 m. pabaigos parengti šakos darbuotojų  teritorines kolektyvines sutartis, kuriems atstovauja darbdavių organizacijos ir kuriuose veikia profesinių sąjungų organizacijos. Rengiant minėtas sutartis, metodinę pagalbą suteiks Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

 

Susitarimą rasite ČIA