Premjeras: mums itin svarbi transatlantinė vienybė

Data

2018 10 31

Įvertinimas
0
patarėjas .jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su  JAV Valstybės sekretoriaus padėjėju Europos ir Eurazijos reikalams Aaron Wessu Mitchellu ir aptarė svarbius transatlantinius klausimus.

Susitikimo metu pabrėžta, kad strateginės partnerystės ryšiai su JAV yra Lietuvos užsienio politikos prioritetas, deklaruotas pasirengimas stiprinti bendradarbiavimą visose srityse.

„Noriu pabrėžti transatlantinės vienybės svarbą. Esame labai dėkingi už jūsų ilgalaikį dėmesį mūsų regiono saugumui ir transatlantinio ryšio stiprinimui. Esate vienas geriausių Baltijos šalių gynybos ekspertų Vašingtone“,- sakė premjeras.

Vyriausybės vadovas akcentavo, kad kasmet Lietuva nuosekliai investuoja į gynybą ir šiais metais pasiektas 2 proc. BVP išlaidų gynybai lygis. Premjero iniciatyva pasirašytas partijų susitarimas siekti 2,5 proc. BVP iki 2030 m. Įvardintas siekis, kad dvišalis bendradarbiavimas su JAV gynybos srityje būtų labiau orientuotas į ilgalaikę perspektyvą. Tai leistų išspręsti aktualius Lietuvos gynybinių pajėgumų klausimus. Taip pat išsakyta mintis, kad nuolatinis JAV karių buvimas Lietuvoje  ženkliai sustiprintų NATO pastangas užtikrinti atgrasymą ir gynybą.