Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (ang. cookies). Naršydami toliau Jūs patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.


Premjeras: „Misija Sibiras“ bus svarbi dabarties ir ateities kartoms

Data

2020 06 16

Įvertinimas
0
LRVK_20200616_004.JPG

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis, susitikęs su projekto „Misija Sibiras“ (Labdaros ir paramos fondo „Jauniems“) atstovais, aptarė 2019–2020 metų projektą, situaciją dėl ekspedicijos narių vizų į Rusiją, kalbėjosi apie pilietiškumo, tremtinių ir politinių kalinių kapų tvarkymo programas.

Projektas „Misija Sibiras“ vyksta jau šešioliktus metus. Ekspedicijos tikslas – sutvarkyti mūsų tautiečių trėmimų vietas, apleistas kapines, pastatyti atminimo simbolius žuvusiesiems atminti. Pagrindinė ekspedicijų kryptis – Sibiras, Rusijos Federacija, kadangi būtent į šią teritoriją sovietų represijų laikotarpiu buvo priverstinai išvežta didžioji dalis lietuvių tremtinių bei politinių kalinių.

2018 metais Rusijos Federacijos ambasada Lietuvos Respublikoje atsisakė išduoti vizas „Misijos Sibiras’ 18“ ekspedicijai vykti į Krasnojarsko kraštą, todėl komanda išvyko į Kazachstano Respubliką, kur sovietų represijų laikotarpiu buvo įkalinta nuo 20 000 iki 80 000 politinių kalinių lietuvių. Analogiška situacija pasikartojo ir 2019 metais.

„Vyriausybė ir kitos atsakingos institucijos ieško diplomatinių kelių, kad ateityje būtų pašalintos dirbtinės kliūtys vykdyti „Misiją Sibiras“. Tai labai prasminga ne politinė, o pilietinė, humanistinė, visuomeninė iniciatyva, kurios tikslas – pagerbti sovietinių represijų, trėmimų aukas, išsaugoti jų palaidojimo vietas. Ši misija bus visada svarbi dabarties ir ateities kartoms“, – sakė premjeras.  

Svarstytas projekto „Misija Sibiras“ ir kitų pilietiškumo programų galimas finansavimas valstybės biudžeto lėšomis, taip pat kitos nevyriausybinių organizacijų iniciatyvos istorinės atminties ir pilietiškumo ugdymo srityse.

Taip pat pasidžiaugta, kad šiemet organizuoti virtualūs skaitymai „Ištark, išgirsk, išsaugok“ pritraukė daug susidomėjusiųjų ir suteikė galimybę prisijungti ir esantiems toli nuo Lietuvos. Tokias galimybes planuojama suteikti ir ateities akcijose.