Premjeras: Lietuvos siekis – stiprinti bendradarbiavimą su strateginiais partneriais

Data

2018 06 07

Įvertinimas
1
LRVK_20180607_0039.jpg

Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su Amerikos ir Izraelio visuomeninių reikalų komiteto atstovais ir aptarė bendradarbiavimo su svarbiais strateginiais partneriais raidą. 

Susitikimo pradžioje premjeras pabrėžė, jog santykiai tiek su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, tiek su Izraeliu Lietuvai yra ypač svarbūs ir pasidžiaugė, kad dialogas stiprėja, o bendradarbiavimas kasmet tampa vis platesnis ir įvairesnis. 

„Su JAV mus sieja strateginės partnerystės ryšiai, esame sąjungininkai NATO. Lietuvai ir Baltijos valstybėms JAV yra ir bus pagrindinė saugumo partnerė ir saugumo garantas. Siekiame kuo reikšmingesnio nuolatinio JAV pajėgų ir pajėgumų buvimo mūsų regione. Artėjančiame NATO Vadovų susitikime tikimės mūsų pastangų įvertinimo bei sprendimų, kurie sustiprins Lietuvos ir Baltijos šalių saugumą. Transatlantinė vienybė mums nėra tik žodžiai, todėl svarbu, kad šiame susitikime ši vienybė būtų patvirtinta ir veiksmais“,- pabrėžė Vyriausybės vadovas.

Ministras pirmininkas S.Skvernelis minėjo, jog šie metai ypatingi Lietuvai ir Izraeliui, nes Izraelio Valstybė mini 70-ies metų jubiliejų, o Lietuva – atkurtos nepriklausomos valstybės šimtmetį. Premjeras akcentavo ne tik sėkmingai besivystančių tarpvalstybinių santykių svarbą, stiprią tarpusavio paramą tarptautinėje arenoje, bet ir vis glaudesnius ryšius tarp žmonių, augančius keliautojų srautus. Taip pat svarbu išnaudoti naujas galimybes inovacijų, naujųjų technologijų ir kitose srityse.

Pasak premjero, gynybos finansavimas šiemet jau viršijo 2 procentus nuo BVP ir Lietuva  investuoja į savo saugumą įsigydama modernios karinės įrangos iš Izraelio ir JAV. Kalbant apie energetiką pabrėžta, jog jau kelerius metų Lietuvoje veikia suskystintų dujų terminalas, kuris Lietuvai leidžia dujas įsivežti iš viso pasaulio. Simboliška, kad viena pirmųjų siuntų iš JAV į Europą teko būtent Lietuvai. Premjeras išreiškė įsitikinimą, kad kai tokia galimybė atsiras, viena pirmųjų suskystintų dujų siuntų iš Izraelio taip pat bus skirta Lietuvai ir regionui.

Amerikos ir Izraelio visuomeninių reikalų komitetas (The American-Israeli Public Affairs Committee, AIPAC) įkurtas 1963 metais, pagrindinis jo tikslas – dirbti su JAV vykdomąja ir įstatymų leidybos valdžia siekiant stiprinti JAV ir Izraelio santykius.

Įtakingos visuomeninės organizacijos atstovai Lietuvoje lankosi pirmą kartą. Delegacijoje – virš 100 įtakingų verslininkų ir visuomenės veikėjų, o jai  vadovauja Tarybos pirmininkė Lillian Pinkus. Šios kelionės metu komiteto atstovai lanko šešias šalis: Vokietiją, Lenkiją, Čekiją, Lietuvą, Latviją ir Estiją.